Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nn 2018.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
5. februára 2018 Zaujímavosti od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk Diskusia()

Mladí spisovatelia majú opäť šancu zažiariť, začína sa IX. ročník Novomeského Nitry

Spoločnosť Ladislava Novomeského (SLN) spolu s partnermi vyhlásili IX. ročník literárnej súťaže pre mladých autorov, ktorí žijú alebo pôsobia na území Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Súťaž je tematický voľná a neanonymná a môže sa na nej zúčastniť každý autor s prácami, ktoré ešte neboli publikované.  Každý súťažiaci môže poslať najviac päť príspevkov v rozsahu maximálne 10 A4 v slovenskom jazyku. Súťaží sa v dvoch vekových kategóriách, ktoré sa rozdeľujú na dve podkategórie podľa žánru – poézia a próza a na jednu tematickú kategóriu s názvom Antifašista Novomeský.

„Literárne súťaže ako Novomeského Nitra sú ideálnou príležitosťou pre začínajúcich autorov. Je to šanca, ako prezentovať svoje prvotiny a svoj talent v konkurencii rovesníkov a následne získať názory a cenné rady odborníkov na svoju tvorbu či nadobudnúť kontakty. Atraktívna pre ľudí, ktorí rozmýšľajú nad zapojením sa, bude určite nielen odmena v podobe vecnej ceny pre víťazov, ale aj fakt, že SLN má v pláne vydať zborník z výberu súťažných prác,“ hovorí organizátor.

Termín je do konca apríla

Súťažné práce je možné zasielať do 30. apríla 2018. Po tomto termíne trojčlenná porota zložená z ľudí z akademickej a literárnej oblasti zhodnotí všetky práce a vyberie v každej kategórii víťazov. Tí budú pozvaní na slávnostné vyhodnotenie súťaže, ktoré je naplánované na jún 2018.

Nad deviatym ročníkom prevzali záštitu A. L. Fedotov, mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Ruskej federácie na Slovensku, Jozef Dvonč, primátor mesta Nitra, Milan Belica, predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja a Ľubomír Zelenický, rektor Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.

Ďalšie informácie a presné propozície súťaže sú uvedené na stránke SLN Nitra.

Nn2018.jpg

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X