Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dámske nohavičky
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: thinkstockphotos.com
14. júla 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk, MsP Nitra Diskusia()

Mladá žena pobehovala v uliciach Nitry iba v nohavičkách, polícia riešila okrem nej aj ďalšie prípady

Mestská polícia v Nitre riešila počas uplynulého týždňa množstvo prípadov, k jedným z nich patrila aj žena, ktorá pobehovala po uliciach mesta iba v nohavičkách.

Ako informovala Mestská polícia v Nitre na svojej webovej stránke, v strede týždňa prevzal príslušník operačného strediska oznam o pobehujúcej žene. Tá mala behať po uliciach nášho mesta iba v nohavičkách. Podľa informácií od polície, vyslaní príslušníci mestskej polície ženu našli, no v čase ich príchodu bola už riadne oblečená. Ako dodali, pôsobila rozrušene, zmätene a dezorientovane, no, našťastie, nebola nijak zranená.

Počas rozhovoru medzi policajtmi a ženou prišiel na miesto aj jej otec. Ten polícii následne potvrdil, že jeho dcéra má psychické problémy, ktoré si lieči ambulantnou formou, pričom on sa o ňu stará. Dcéru si preto prevzal a odviedol domov.

K ďalším prípadom, ktoré hliadky mestskej polície v Nitre riešili, boli odomknuté autá či kľúče vo vnútri. Tieto prípady sa, našťastie, neskončili krádežou, pretože policajti boli všímaví a skontaktovali majiteľov vozidiel, pričom na danom mieste počkali až do príchodu, kým si nepozorní alebo zábudliví vodiči neprevzali kľúče, neskontrolovali vozidlá a autá si riadne neuzamkli.

„Aj v ďalšie dni  našli mestskí policajti tri otvorené vozidlá aj so stiahnutými oknami, tentokrát to bolo „lepšie“, nakoľko vo vnútri aspoň neboli kľúče. Zakaždým bol zistený a informovaný majiteľ, hliadka vždy počkala na mieste až do skontrolovania a uzamknutia vozidla zábudlivým a nepozorným majiteľom,“ píše sa na webe polície.

Ako informovala mestská polícia, v iných deň hliadka našla dokonca otvorenú garáž. Nakoľko ich je na sídlisku Chrenová veľa, polícii dalo veľa námahy a telefonovania, pokým sa im podarilo identifikovať majiteľa predmetnej garáže. „Bol ním starší pán, ktorý poslal svoju vnučku, aby garáž skontrolovala a uzamkla. Vnučka, dospelá žena, vyhlásila, že v garáži nič nechýba, nič nie je poškodené a s poďakovaním hliadke garáž starého otca uzamkla,“ informuje polícia.

Ako ďalej uvádza polícia, posledné obdobie sa nieslo v znamení nepozornosti a zábudlivosti, pretože na útvar mestskej polície prišiel všímavý a poctivý občan, ktorý priniesol nájdený mobilný telefón.

Príslušník na operačnom pracovisku pomocou SIM karty zistil a informoval majiteľa, ktorý si mobil na budove MsP neskôr prevzal. V iný deň občania priniesli nájdenú tabuľku s evidenčným číslom vozidla, či nájdené zväzky kľúčov alebo peňaženku aj s hotovosťou. Našťastie v nej boli aj doklady, takže nebol problém vrátiť vec tomu, komu nesporne patrila,“ píše nitrianska mestská polícia.

„Ďalší poctivý občan nášho mesta telefonicky informoval mestskú políciu, že v bankomate Slovenskej sporiteľni na Staničnej ulici našiel finančnú hotovosť. Tú odovzdal priamo na ulici hliadke mestskej polície, tí neskôr spísali úradný záznam a nájdenú hotovosť odovzdali v pobočke Slovenskej sporiteľni,“ dodávajú policajti.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X