Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pan_na_stanici_v_nitre.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zdroj: www.facebook.com
20. septembra 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Michal bol svedkom bezmocnosti na autobusovej stanici v Nitre, pán, ktorý spadol, si nemal kam sadnúť

Na sociálnej sieti Facebook sa objavil príspevok, ktorý opisuje bezmocnosť staršieho pána čakajúceho na spoj na autobusovej stanici v Nitre.

Nepríjemný zážitok z Nitry opísal Michal vo svojom statuse. Doložil ho aj fotografiou, aby boli jeho tvrdenia vierohodné. Ako sa vyjadril Michal, na fotke môžete vidieť bezmocnosť a neschopnosť. Podľa jeho slov sa neschopnosť týka ľudí zodpovedných za nekončiacu rekonštrukciu autobusovej stanice v Nitre. Ďalej sa vyjadril, že rovnako sa to týka tých, ktorí neboli schopní zabezpečiť na dočasných nástupištiach základné potreby, akými sú lavičky či prvky tvoriace tieň.

Ako ďalej pokračoval Michal, bezmocnosť sa týkala muža, ktorý smeroval domov do Lučenca. Michal si myslí, že išiel pravdepodobne z nemocnice, pričom po páde bol muž nútený sadnúť si na svoju cestovnú tašku.

Docasna plocha as nitra.jpg
zdroj: www.facebook.com

„Chcem podotknúť, že dočasné nástupištia diaľkových spojov sa nachádzajú na ploche bez jediného kúska tieňa a jedinej lavičky. A v čase pádu dosahovala teplota aj v polovici septembra nepríjemných 27 stupňov,“ napísal Michal vo svojom statuse.

„Samotný pád som nevidel. Zareagoval som až vo chvíli, keď som zbadal, ako sa mu dve staršie ženy s ťažkosťami snažili pomôcť postaviť sa. Ani ja samotný by som mu nedokázal pomôcť nebyť dvoch slečien, ktoré pohotovo zareagovali a spoločne sme mu pomohli postaviť sa, za čo im ďakujem. Rovnako im ďakujem za to, že dotyčnému mužovi darovali vodu a vyhľadali mu najbližšie spojenie,“ pokračoval Michal v opisovaní situácie, ktorú nedávno zažil.

Ako ďalej Michal doplnil, keď pánovi spoj vyhľadali, zistili, že najbližší priamy spoj má odchod o viac ako hodinu a spoj s prestupom odchádza o pol hodinu. Vtedy prítomných pán poprosil, aby mu pomohli sadnúť si na jeho cestovnú tašku. Ako Michal zdôraznil, na ploche, kde sú dočasne premiestnené spoje kvôli rekonštrukcii autobusovej stanice, sa nenachádzala žiadna lavička.

Naša redakcia sa preto obrátila na dopravcu Arriva a hovorkyni podniku sme zaslali otázky. Zaujímalo nás, či tam dopravca plánuje dočasne osadiť lavičky, prípadne osadiť aj prvky tvoriace tieň. Doposiaľ nám však odpoveď neprišla.

Podľa informácií od obyvateľov priľahlého bytového domu lavičky na dočasnej ploche boli. Samotní obyvatelia však vybavili ich odstránenie, pretože podľa ich slov sa na lavičkách celý deň zdržiavali len ľudia bez domova, ktorí tam robili neporiadok a svojim správaním znepríjemňovali komfort obyvateľov spomínanej bytovky. Podľa obyvateľov tejto bytovky lavičky aj tak nespĺňali svoj účel, pretože neslúžili cestujúcim ale bezdomovcom, ktorí ich denno denno okupovali.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X