Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slanina mspnitra.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zdroj foto: MsP Nitra
16. apríla 2018 Správy NitraKrimi od NitraDeň.skNitraDeň.sk, MsP Nitra Diskusia()

Mestská polícia v Nitre riešila nezvyčajný prípad – slaninu prepichnutú špáradlom

Nitrianski policajti musia občas riešiť aj nezvyčajné prípady, jedným z nich bol i ten so slaninou, ktorý sa odohral v nedeľu predpoludním na sídlisku Klokočina.

Mestská polícia v nedeľu predpoludním riešila nezvyčajný prípad. Ako informujú nitrianski policajti na svojej webovej stránke, príslušník operačného pracoviska prijal telefonický oznam od občana sídliska Klokočina.Ten zaregistroval nezvyčajný úkaz na verejnom priestranstve, na chodníku totižto bolo pred zadným vchodom bytového domu č. 9 na Zvolenskej ulici pohodených niekoľko kusov narezaných obdĺžnikov slaniny, ktoré boli prepichnuté špáradlom s ostrými koncami.

„Ako psíčkara mu hneď napadol jeden z možných dôvodov prítomnosti nebezpečnej „pochúťky“ na chodníku. Vyslovil obavu o úmyselnom poškodzovaní zdravia štvornohých miláčikov z okolia neznámou osobou, keďže tento stav podľa neho už istý čas pretrváva,“ píše sa na webe nitrianskej polície.

Motorizovaná hliadka, ktorá mala v tom čase službu, po príchode na oznámené miesto preverila celé okolie predmetného vchodu a ako píšu policajti, hliadka skutočne našla niekoľko ďalších kúskov „nebezpečnej“ údeniny.

„Oznamovateľ počas rozhovoru hliadke uviedol, že údajne nešlo o prvý podobný prípad. Nakoľko sa uvedené „pochúťky“ nachádzajú hlavne v okolí vchodu, má pocit, že by mohlo ísť o niekoho z blízkosti. Podozrenie na žiadnu konkrétnu osobu, ktorá by mala v úmysle takto zámerne poškodzovať psov, uviesť nevedel,“ informuje Mestská polícia v Nitre.

Nebezpečné kúsky slaniny boli vyzbierané policajnými príslušníkmi a následne bol vykonaný pohovor s domovníkom bytového domu a aj s ostatnými majiteľmi psov vo vchode.

„Cieľom rozhovoru bolo nielen získanie informácií o potenciálnom pôvodcovi tohto činu, ale tiež  upozorniť psíčkarov o aktuálnej situácií. Všetky dostupné zistenia boli na objasnenie a preventívne dosledovanie celého incidentu odovzdané konkrétnym mestským policajtom, ktorí majú príslušné mestské časti na starosti,“ uvádza sa na webovej stránke mestskej polície.

Nakoľko je možný páchateľ stále neidentifikovaný, polícia vyzýva všímavých občanov v prípade opakujúcej sa situácie alebo ak by vedeli o niekom, kto priveľmi často či intenzívne kritizuje majiteľov psov, nech kontaktujú mestskú políciu na bezplatnom čísle 159.

„Osoba, ktorá sa vyššie uvedeného správania dopúšťa, by si mala uvedomiť, že nech sa štvornohí chlpáči správajú akokoľvek nevhodne, nerobia to úmyselne, ale inštinktívne a vždy je za ich správanie zodpovedný majiteľ, či osoba, ktorá ich vedie. Práve z tohto dôvodu, by si nemali svoju frustráciu vybíjať na zvieratách, ale ich prípadné nevhodné správanie riešiť s ich majiteľmi alebo takéto konanie nahlásiť na políciu,“ dopĺňajú policajti.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X