Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Spadnutý strom
Foto: ilustračné, SITA
14. júla 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk, MsP Nitra Diskusia()

Mestská polícia spolu s hasičmi riešila úsmevný oznam, prečítajte si, o čo ich žiadal občan Dražoviec

Mestská polícia v Nitre riešila počas uplynulých dní aj prípad, ktorý bol úsmevný. Policajti po telefonickom rozhovore napokon na miesto, kde sa mala odohrať udalosť, neprišli.

Ako uvádza Mestská polícia v Nitre, sobota sa u väčšiny občanov spája s upratovaním v domácnosti, okolo domu či na záhrade. Podľa ich slov sa toto však netýkalo jedného spoluobčana z ťažšie prispôsobivej komunity bývajúcej v Dražovciach. Ten podľa polície svoju „pracovitosť“ prejavil kreatívnym vynaložením energie, keď volal na rôzne inštitúcie a skúšal, kto za neho fyzicky urobí to, čo by mal urobiť sám.

V sobotu po ôsmej hodine večer prijal príslušník mestskej polície v Nitre na operačnom stredisku oznam. Na bezplatnú linku 159 volal občan Dražoviec, ktorý pobúrene informoval políciu o tom, že sa mu v záhrade zlomil strom. Ten mu spadol na plot a trčal von na ulicu, pričom žiadal mestskú políciu, aby s tým prišla niečo urobiť.

„Skúseného príslušníka MsP len tak ľahko niečo neprekvapí, veď počas 25 rokov práce počul rôzne žiadosti od občanov, napríklad aj takú: „Čo robí mestská polícia, keď nad Zoborom lietajú tak nízko lietadlá“, ale tentokrát zostal mierne prekvapený, že občan chce od mestskej polície, aby mu príslušníci upratali záhradu. No po chvíľke počúvania pochopil, že mu nevolá typický pracovitý Slovák,“ píše sa na webe MsP v Nitre.

Ako ďalej uvádza polícia, volajúcemu občanovi preto príslušník trpezlivo vysvetlil, že ide o jeho majetok, jeho pozemok, a preto je povinný sa o vzniknutú situáciu postarať vlastnými silami. „Keď odpoveď občana znela: „No ale šak jako, pán velitel, jako?“, boli mu, opäť trpezlivo, ale už s úsmevom na perách, poskytnuté triviálne rady, ako zobrať do ruky pracovný nástroj pílku alebo sekeru a ako strom prepíliť či preseknúť,“ uvádzajú policajti.

Občan sa však nenechal zaskočiť a oponoval s argumentom, že on pílku nemá. „Na odpoveď príslušníka, že v tom prípade by bolo vhodné si pílku požičať od príbuzných alebo susedov a tiež by bolo vhodné, aby svojich príbuzných, o ktorých v tejto komunite nikdy nie je núdza, požiadal o krátku výpomoc. Na to už občan z Dražoviec v rýchlosti nenašiel vhodný argument a znechutene ukončil hovor, podľa neho, s „neochotným“ mestským policajtom,“ objasňuje polícia úsmevný prípad.

Občanovi však telefonát na linku mestskej polície nestačil, keďže sa nedočkal pomoci, ktorú očakával, zavolal aj nitrianskym hasičom. Ako uvádza polícia, presne za hodinu prijal ten istý príslušník na operačnom stredisku hovor od operačného pracovníka Hasičského a záchranného zboru SR. Ten ho požiadal o spoluprácu pri prípade spadnutého stromu. „Pýtal sa, či by mestská polícia mohla preveriť akútnu potrebu odstrániť spadnutý veľký konár na cestnej komunikácii v Drážovciach. Údajne im opakovane volal tamojší občan, ktorý ale zakaždým tvrdil pozmenenú verziu svojho príbehu o spadnutom strome a vždy povedal iný dôvod žiadosti na zásah hasičov, napríklad, že „to spannuté je stĺp od eletriky a šecko móže zhoreť!“,“ uvádza Mestská polícia v Nitre na svojej webovej stránke.

Nakoľko si dal pracovník operačného strediska mestskej polície slová od kolegu do súvislosti s predchádzajúcou žiadosťou na odstránenie zlomeného stromu v záhrade, bolo mu všetko hneď jasné. „Operačnému pracovníkovi na HaZZ situáciu vysvetlil, ten pochopil a obaja sa zhodli na tom, že za takýchto okolností tam hliadku ani výjazd vysielať nebudú. Tie sú potrebné pre občanov, ktorí sú naozaj v núdzi,“ uzatvára polícia.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X