Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
navstevnici kupaliska v nitre sa kupu v spodnej bielizni
Foto: www.facebook.com
3. augusta 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk, MsP Nitra Diskusia()

Mestská polícia musela riešiť neprispôsobivých občanov na letnom kúpalisku, tí sa prišli okúpať oblečení a porušovali poriadok

Mestská polícia v Nitre nedávno riešila neprispôsobivých občanov, ktorí zavítali na nitrianske letné kúpalisko. Tí sa prišli okúpať údajne oblečení a porušovali poriadok aj iným spôsobom. Niečo takéto sa nestalo po prvýkrát, s podobným prípadom sa návštevníci kúpaliska stretli aj pred rokmi.

Ako uvádza nitrianska mestská polícia na svojej webovej stránke, príslušník na operačnom pracovisku prijal viacero oznamov, tie sa týkali obťažujúceho a nekultúrneho správania občanov neprispôsobivej menšiny na nitrianskom kúpalisku.

„Do areálu sa údajne nahrnula početnejšia skupina, ktorá obťažovala ostatných návštevníkov svojim nad mieru obvyklým vykrikovaním, hlukom, nebezpečných skákaním do vody medzi ostatných, dokonca aj na miestach, kde je to zakázané. Niektorí občania uvádzali, že niektorí sa kúpali i oblečení. Podľa vyjadrenia jedného občana „ich bolo zrazu plné kúpalisko“.Vyslaná hliadka po príchode na miesto zistila sedem neprispôsobivých spoluobčanov, ktorí sa zjavne správali obťažujúco a ich konanie bolo v rozpore s prevádzkovým poriadkom,“ píše nitrianska metská polícia.

Príslušníci mestskej polície týchto občanov po preverení situácie okamžite vyzvali, aby opustili areál kúpaliska. Ostatní početní príbuzní sa podľa vyjadrení polície hlasito dožadovali zrušenia tohto vykázania a snažili sa účelovo poukazovať na údajnú diskrimináciu.

„Dvaja z vykázaných, zdravo vyzerajúcich mladistvých mladých mužov, sa snažili ovplyvniť rozhodnutie mestských policajtov predložením preukazu ťažko zdravotne postihnutého. Policajti im jasne vysvetlili, že preukaz ŤZP ich neoprávňuje nedodržiavať predpisy a nariadenia platné v areáli kúpaliska a vykázali všetkých siedmich z kúpaliska bez nároku na vrátenie vstupného,“ uvádza polícia na svojom webe.

Ako informuje polície, mestskí policajti sa aj priebežne zastavia počas hliadkovania a plnenia iných úloh na letnom kúpalisku a preventívne skontrolujú situáciu. Pozor dávajú najmä na stav verejného poriadku v areáli. „Podobný problém na kúpalisku bol aj pred niekoľkými rokmi, keď mestská polícia musela represívne zasahovať a neskôr i určitý čas preventívne na kúpalisku pôsobiť,“ dopĺňajú policajti.

Políciu však napriek dlhoročným skúsenostiam zamrzeli viaceré reakcie na jej činnosť a tiež v tomto konkrétnom prípade. Ako uviedla polícia, niektorí občania sa v diskusiách jednoznačne vyjadrili, že „zlyhala mestská polícia“. Podľa týchto kriticky zmýšľajúcich občanov tam mala stáť hliadka mestskej polície celý deň alebo mali policajti zakázať vstup všetkým neprispôsobivým. Odzneli aj reakcie, pri ktorých by boli občania najradšej, aby vedenie kúpaliska nepovolilo vstup, pretože podľa nich kúpalisko nie je verejné miesto.

„Na vysvetlenie konštatujeme, že kúpalisko je miesto verejnosti prístupné a každý, kto dodrží podmienky, príkaz a zároveň neporuší zákaz vyplývajúci z platného právneho predpisu, v tomto prípade Prevádzkového poriadku letného kúpaliska v Nitre, má právo na vstup. Ak by aj hypoteticky bola požiadavka nespokojných občanov implementovaná do tohto právneho predpisu, stal by sa protiústavným a tým pádom neplatným či nevykonateľným. Príslušníci mestskej polície majú vo svojich základných povinnostiach jasne nariadené, že sú povinní dodržiavať zákony a iné všeobecne záväzné právne predpisy, takže nie je možné postaviť hliadku mestskej polície pred vchod do kúpaliska a nevpustiť tam niekoho na základe príslušnosti k nejakej komunite, napriek tomu, že s ňou reálne môžeme mať negatívne skúsenosti,“ vysvetľuje nitrianska mestská polícia.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X