Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bicykel pixabay 1.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
27. marca 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Mesto vypísalo súťaž na cyklochodníky na Chrenovej a v Janíkovciach

Mesto Nitra postaví cyklochodníky v katastrálnom území mestských častí Chrenová a Veľké Janíkovce. Vypísalo verejnú súťaž na dodávateľa, uchádzači môžu predkladať ponuky do 20. apríla.

Predpokladaná hodnota zákazky je 993 918 eur bez DPH, stavebné práce by mali začať v júni. Ide o prvé dve etapy cyklotrasy Nitra – Vráble, pričom tretiu etapu postaví Nitriansky samosprávny kraj, ktorý už stavebnú firmu vybral. Projekt je financovaný z eurofondov. „Cieľom stavebných prác je vybudovanie prvej a druhej etapy cyklodopravného prepojenia dvoch mestských centier Nitra a Vráble s využitím predovšetkým jestvujúcich ciest v katastrálnych územiach Janíkovce a Chrenová. Celková dĺžka cyklochodníkov je 12,8 kilometra,“ píše sa vo vestníku verejného obstarávania. Prvá etapa sa začne napojením na spoločnú cestičku pre chodcov a cyklistov, ktorá je paralelná s cestou III/1641. Začiatok druhej etapy je na rázcestí nad studničkou vo Veľkých Janíkovciach.

Cyklistický chodník medzi Nitrou a Vrábľami povedie z Nitry cez katastrálne územie obcí Golianovo, Čechynce, Malý Cetín, Veľký Cetín, Paňa až do Vrábeľ, časť Dyčka. Bude mať dva jazdné pruhy, každý so šírkou 1,5 metra. Dĺžka tretej etapy je 11,9 kilometra. Pôjde o cyklistickú regionálnu trasu, ktorá bude zabezpečovať dochádzku obyvateľov za prácou, do škôl či vyššou občianskou vybavenosťou. Zároveň povedie tromi vinohradníckymi oblasťami. Súčasťou cyklotrasy budú aj cykloprístrešky, ktorých súčasťou budú lavičky, odpadkový kôš a stojany na bicykle.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X