Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hk nitra hokej sita.jpg
ilustračné: SITA
15. marca 2019 Šport NitraHokej od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Mesto tento rok podporí nitriansky hokejový klub dokopy takmer pol miliónom eur

Hokejový klub HK Nitra získa od mesta dotáciu na na pokrytie nákladov spojených so športovou činnosťou, so zabezpečením chodu zimného štadióna a vedľajšej ľadovej plochy spolu 147-tisíc eur.

Primátor Nitry Marek Hattas považuje hokej v našom meste za prvoradý vrcholový šport a práve preto má jeho financovanie prednosť. „Moje stanovisko je jednoznačné – hokej je medzi profesionálnymi športmi v Nitre na prvom mieste a tak by sme k nemu mali aj pristupovať. Chcem však zdôrazniť, že samotná vrcholová športová činnosť je jedna vec. Rovnako dôležitá je aj výchova mládeže, zodpovedný prístup klubu k dianiu v meste a jeho prínos do miestnych komunít. Klub chceme ešte výraznejšie zapojiť do života mesta aj mimo jeho športovej činnosti,“ hovorí primátor mesta Marek Hattas.

Mesto poskytne HK Nitra 7-tisíc eur na športovú činnosť a peniaze na pokrytie nákladov spojených so zabezpečením chodu zimného štadióna a vedľajšej ľadovej plochy vo výške 140-tisíc eur. Túto sumu bude mesto vyplácať postupne počas 12 mesiacov.

Som veľmi rád, že sa nám po intenzívnych rokovaniach podarilo nastaviť model financovania HK Nitra, ktorý je transparentný, jasný a zrozumiteľný každému. Jeho základom je pomoc pri financovaní samotného chodu zimného štadiónu a vedľajšej ľadovej plochy. Energie a prevádzku štadiónov vo všetkých mestách, kde sa hrá vyššia hokejová súťaž, zabezpečuje samospráva. Okrem toho sme schválili aj 30 000 eur na podporu hokejovej mládeže,“ vysvetľuje viceprimátor Daniel Balko.

Podľa slov poradcu a odborného konzultanta pre komunikáciu Henricha Vargu, tento rok mesto Nitra podporí hokejový klub prostredníctvom priamych aj nepriamych príspevkov sumou vyššou ako 440-tisíc eur.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X