Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Holub
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
16. novembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mesto sa chystá na holubov, do konca roka plánuje odchytiť najmenej tisíc kusov

Mesto Nitra ide bojovať proti holubom. Do konca tohto roka ich chce odchytiť aspoň tisíc kusov.

Podľa zmluvy, ktorú mesto Nitra zverejnilo na svojej webovej stránke, vykoná sanáciu holubov košická firma TS, s.r.o. a to na základe cenovej ponuky, ktorú mestu predložila 11. októbra 2016.

Regulácia populácie holubov na území Nitry sa uskutoční za zmluvne uvedených podmienok. Výkon regulácie zahŕňa monitoring výskytu a rozmiestnenia holubov, odchyt premnožených holubov, zber a odvoz kadáverov do kafilérie.

Ako ďalej uvádza zmluva, firma je povinná použiť metódy a prípravky, ktoré nie sú v rozpore s etickými princípmi a legislatívou na ochranu zvierat, vykonať zber a likvidáciu odchytených holubov povoleným a šetrným spôsobom.

Firma je taktiež povinná odchytiť najmenej tisíc holubov, oznámiť mestu kedy a na akom mieste odchyt vykoná a vypracovať záverečnú správu o výkone regulácie holubov a predložiť ju mestu.

K ďalším povinnostiam patrí aj „Spolupracovať a metodicky konzultovať prípadné nejasnosti s Regionálnym úradom pre verejné zdravotníctvo v Nitre, Regionálnou veterinárnou a potravinovou správou v Nitre a odborom komunálnych činností a životného prostredia Mestského úradu v Nitre. Dohodnúť s vlastníkom nehnuteľnosti vstup do týchto objektov a dohodnúť aj spôsob výkonu predmetu zmluvy, ak nehnuteľnosť nieje v majetku mesta.“

Holuby majú byť odchytené najneskôr do 23. decembra 2016 a suma, ktorú mesto za odchyt zaplatí, bola stanovená na 2,25 eur za jedného odchyteného holuba. Cena za tisíc kusov odchytených holubov tak bude predstavovať sumu 2.250 eur.

„Vykonané práce je dodávateľ povinný zabezpečovať s náležitou starostlivosťou a odbornosťou. Pritom je povinný dodržiavať termíny dohodnuté v zmluve a pokyny objednávateľa v súlade s jeho záujmami a príslušnými veterinárnymi nariadeniami. Dodávateľ je povinný pri plnení predmetu zmluvy zabezpečiť všetky bezpečnostné opatrenia na ochranu zdravia a majetku, musí rešpektovať platné predpisy, ako aj všeobecne záväzné nariadenia mesta Nitry,“ informuje zmluva.

Firma je taktiež povinná odovzdať mestu súčasne s faktúrou záverečnú správu o výkone regulácie, ktorá má obsahovať termíny a miesta odchytu, spôsob odchytu v jednotlivých prípadoch, počet odchytených kusov holubov, spôsob likvidácie kadáverov a potvrdenie kafilérie – oprávnenej na likvidáciu kadáverov o počte zlikvidovaných kadáverov.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X