Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zs_na_horke_maps.google.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: maps.google.sk
28. februára 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2017

Mesto požiada o eurofondy na zriadenie dvoch materských škôl a vybavenie 11 škôl

Mesto Nitra podá v prvej polovici roka 2017 žiadosti o peniaze z Európskej únie na viacero projektov v oblasti školstva, dopravy, nakladania s odpadmi a výstavby cyklotrás. Financie chce získať napríklad na zriadenie dvoch nových materských škôl.

Jedna má vzniknúť v bývalých kasárňach pod Zoborom, kde treba na tento účel zrekonštruovať budovu. Druhá škôlka vznikne po rekonštrukcii priestorov Základnej školy Na Hôrke. Celkovo má v Nitre pribudnúť 189 miest pre škôlkarov. Náklady na oba projekty predstavujú viac ako tri milióny eur, informoval Andrej Jančovič z nitrianskej radnice.

Z Integrovaného regionálneho operačného programu chce Nitra získať financie aj pre 11 základných škôl na zlepšenie technického vybavenia jazykových učební, školských knižníc a odborných učební rôzneho druhu. „V Nitre by v prípade schválenia žiadostí o nenávratný finančný príspevok malo pribudnúť 24 nových a moderných učební,“ uviedol Jančovič.

V oblasti cyklistickej dopravy sa bude mesto uchádzať o nenávratný finančný príspevok takmer štyri milióny eur na päť úsekov cyklotrás a jednu cyklolávku cez rieku Nitra. Lávka prepojí mestské časti Kalvária a Chrenová a bude slúžiť pre cyklistov aj peších. Financie chce radnica získať aj na Plán udržateľnej mobility funkčného územia krajského mesta Nitra, ktorý rieši dopravu v meste v horizonte 30 rokov. Ako informoval Jančovič, projekt má priniesť posilnenie bezpečnosti premávky, zníženie stupňa znečistenia ovzdušia, zabezpečenie finančne udržateľnej dopravy osôb a ich zapojenie do verejnej dopravy. Oprávnené výdavky na projekt sú 832-tisíc eur.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X