Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. februára 2015 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDen.skSITA, © SITA 2015 nitra.sk

Mesto plánuje vytvoriť projekt na výstavbu nájomných bytov

Pre výstavbu nájomných bytov pre mladých uvažujú o lokalite na Krčméryho ulici

Mesto tento rok plánuje vytvoriť projekt na výstavbu nájomných bytov. „Peniaze sa pokúsime získať prostredníctvom Štátneho fondu rozvoja bývania(ŠFRB),“ povedal primátor Nitry Jozef Dvonč. Podľa neho by sa nájomné byty najlepšie stavali na pozemkoch mesta, ktoré už majú vybudované inžinierske siete. Ako príklad uviedol lokalitu na Krčméryho ulici, kde stojí dom seniorov. Primátor si to predstavuje tak, že k tejto budove by pribudla „dvojička“. „Len by sme zopakovali to, čo tam stojí,“ uviedol. Byty s podporou štátu by boli určené pre mladých.

Za účelom vytvorenia mestských bytov sa črtala aj možnosť odkúpenia a prestavby Hotela Nitra. Zastupiteľstvo však túto možnosť na odporúčanie mestskej rady odmietlo. Dôvodom bola podľa Dvonča časová náročnosť projektu. Podmienkou prestavby totiž bolo, že sa mestu podarí získať prostriedky zo ŠFRB. „Termín na predloženie žiadosti je 15. marec, to by sme nestihli spracovať,“ povedal o projektovej dokumentácii a žiadosti na poskytnutie prostriedkov primátor. Budovu na Novozámockej ulici mestu ponúkol súkromný investor za 1,3 milióna eur bez DPH.

Minulý rok sa mestu podarilo dokončiť a odovzdať do užívania byty v bývalom hoteli Olympia.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X