Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Orechov dvor maps.google.sk_.jpg
ilustračné: maps.google.sk
20. júla 2018 Pracovné ponuky a práca Nitra od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Mesto Nitra vyhlásilo výberové konanie, voľné sú až tri pracovné miesta

Mesto Nitra zverejnilo na svojej webovej stránke oznam o vyhlásení výberového konania. Konkrétne ponúka tri pracovné miesta terénneho pracovníka.

Ako sa uvádza na webe radnice, výberové konanie sa uskutoční dňa 14. augusta 2018 o 9.00 h. v priestoroch Mestského úradu v Nitre na Štefánikovej triede č. 60 v miestnosti č. 633. „Záujemcovia o uvedenú pracovnú pozíciu môžu písomnú žiadosť o prijatie do zamestnania doručiť osobne alebo zaslať poštou na adresu mestského úradu,“ informuje mesto.

Mesto dodáva, že záujemcovia majú vo svojej žiadosti jednoznačne určiť, o ktorú pozíciu majú záujem, inak nebudú pozvaní na výberové konanie. Žiadosť je potrebné zaslať v zalepenej obálke s označením „Výberové konanie NP TSP a TP – NEOTVÁRAŤ“.

Ako ďalej mesto informuje, uzávierka na predkladanie žiadostí o prijatie do zamestnania je 6. augusta 2018, rozhodujúca je pritom pečiatka doručovacej pošty na obálke. Žiadosti doručené po stanovenom termíne nebudú zaradené do výberového konania. Tí, ktorí sa chcú o uvedenú pozíciu uchádzať, potrebujú k žiadosti doložiť aj nasledovné:

 • žiadosť, v ktorej je jednoznačne určené, o ktorú pozíciu sa kandidát uchádza,
 • životopis uchádzača (formát Europass),
 • doklad o najvyššom dosiahnutom vzdelaní,
 • uchádzač môže predložiť aj odporúčania alebo pracovné hodnotenia od predchádzajúceho zamestnávateľa alebo organizácií, s ktorými v minulosti spolupracoval alebo iné doklady potvrdzujúce spôsobilosť (certifikáty zo školení a podobne),
 • výpis registra trestov, nie starší ako 3 mesiace

Uchádzač o túto pozíciu musí mať ukončené minimálne neúplné stredoškolské vzdelania, respektíve nižšie stredné odborné vzdelanie. Suma základnej zložky mzdy je minimum 566,50 EUR.

Výberové kritériá na pozíciu terénny pracovník  sú nasledovné:

 • Pracovné skúsenosti, prax v oblasti terénnej sociálnej práce, prípadne práce v komunitách ohrozených alebo postihnutých sociálnym vylúčením (zohľadňuje sa napríklad dĺžka praxe, druh vykonávanej práce a dosiahnuté výsledky a podobne).
 • Predchádzajúca skúsenosť z vykonávania aktivít v cieľovej skupine (započítava sa aj účasť na organizovaní aktivačných prác, účasť na dobrovoľníckej alebo misijnej činnosti, komunitné aktivity a podobne).
 • Odporúčania a pracovné hodnotenie od predchádzajúcich zamestnávateľov alebo organizácií, s ktorými uchádzač spolupracoval.
 • Znalosť jazyka cieľovej skupiny (rómsky, maďarsky a pod.)
 • Znalosť cieľovej skupiny (pobyt v nej a pod.)

„Každý úspešný uchádzač na pozíciu terénny pracovník, ktorého výberová komisia vyberie na výberovom konaní na uvedenú pozíciu, musí byť spôsobilý k právnym úkonom v plnom rozsahu a musí spĺňať podmienku bezúhonnosti. Splnenie tejto podmienky preukáže obci predložením výpisu z registra trestov (originál alebo overená fotokópia nie staršia ako 3 mesiace),“ spresňuje mesto.

Miestom výkonu práce je lokalita Orechov dvor v Nitre. Dátum predpokladaného nástupu do práce je 1. september 2018.

Mesto uvádza aj popis práce terénneho pracovníka a ten je nasledovný:

 • asistuje terénnemu sociálnemu pracovníkovi pri výkone jeho povinností;
 • pod vedením terénneho sociálneho pracovníka aktívne vyhľadáva a kontaktuje potenciálnych klientov, poskytuje informácie smerujúce k riešeniu nepriaznivej sociálnej situácie prostredníctvom ďalších služieb, sprevádza klienta, pripravuje stretnutia s rodinami klientov, približuje kultúrny kontext lokálnej komunity terénnemu sociálnemu pracovníkovi, vytvára sociálne a spoločenské kontakty a aktivizuje klientov pod vedením sociálneho pracovníka, administratívne spracúva výkon svojej práce;
 • podieľa sa na opatreniach v oblasti primárnej prevencie, konzultuje s terénnym sociálnym pracovníkom v rámci svojho metodického vedenia, spolupracuje s koordinátorom terénnej sociálnej práce, riadi sa usmerneniami terénneho sociálneho pracovníka, dokáže sa priebežne vzdelávať a udržiavať si odbornú spôsobilosť.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X