Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NITRA: Hradný kopec sa zosúva
Nitriansky hradný kopec sa zosúva. Už pred rokmi to zistili merania, ktoré si objednalo mesto. Hrad je podkopaný množstvom katakomb a jeho južný svah stojí na nestabilnej vrstve navezenej hliny. K zosuvu pôdy prispelo aj zvetrávanie hornín a výrub stromov, ktorých korene èiastoène zeminu spevòovali. Nitra, 8. marec 2007. Foto: SITA/Mária Pietová
1. februára 2014 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk

Mesto môže získať viac ako dva milióny eur na elektronizáciu služieb

Nitra 1. februára – Mesto Nitra má veľkú šancu na získanie nenávratného finančného príspevku v hodnote 2,3 milióna eur. Peniaze z Operačného programu Informatizácia spoločnosti (OPIS) sú určené na elektronizáciu služieb mesta.

Podľa slov nitrianskeho primátora Jozefa Dvonča ministerstvo financií považuje koncepciu rozvoja informačných systémov, ktorú radnica vypracovala, za správnu. Na odsúhlasenie finančného príspevku však chýbalo právoplatné uznesenie mestského zastupiteľstva. Poslanci už koncepciu na svojom januárovom rokovaní schválili. Nitra tak má veľkú šancu, že nenávratný finančný príspevok získa.

Ako uviedol projektový manažér Peter Velty, Koncepcia rozvoja informačných systémov (KRIS) mesta Nitra sa týka využívania informačných a komunikačných technológií v meste, zavádzania centrálneho systému evidencie, kontroly a ďalších možností elektronickej komunikácie vo verejnej správe. „Koncepcia zahŕňa analýzu a zhodnotenie súčasného stavu využívania informačných technológií, zhodnotenie požiadaviek, postupnosť krokov pri zavádzaní elektronických služieb a návrh cieľového stavu. Výsledný materiál je otvorený dokument, ktorý možno meniť a upravovať,“ dodal Velty.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X