Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cesta, práce
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
3. novembra 2016 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mesto dá vybudovať miestnu komunikáciu Pri Mlyne za necelých 38-tisíc eur

Pri Mlyne má pribudnúť do konca tohto roka miestna komunikácia.

Mesto Nitra dá vybudovať Pri Mlyne miestnu komunikáciu, ktorú zhotoví firma Cesty, s.r.o. Podľa zverejnenej zmluvy sa má začať s prácami do troch dní od účinnosti a ukončené majú byť do 15. decembra 2016.

Firma zhotoví miestnu komunikáciu na základe cenovej ponuky, ktorú mestu doručila dňa 19. októbra 2016. „Zmluvou sa zhotoviteľ zaväzuje vyhotoviť dielo vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť, na vlastné náklady a objednávateľ sa zaväzuje vykonané bezvadné dielo prevziať a zaplatiť cenu za vykonanie diela,“ spresňuje dokument.

Podľa zmluvy bola cena určená na 31.365 eur bez DPH, po prirátaní dvadsať percentnej dane, ktorá je v tomto prípade 6.273 eur, sa celková suma vyšplhá do výšky 37.638 eur.

„Cena obsahuje všetky náklady a zisk zhotoviteľa, nevyhnutné k riadnemu a včasnému zrealizovaniu diela. Rovnako tak cena obsahuje aj predpokladané náklady vzniknuté vývojom cien v národnom hospodárstve a to až do doby ukončenia diela podľa zmluvy,“ dopĺňa zverejnený dokument.

Záručná doba na zhotovenú miestnu komunikáciu je 24 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela.

Do rozpočtu necelých 38-tisíc eur boli zahrnuté zemné práce ako frézovanie asfaltového podkladu či výkop ryhy. V cene je zarátaný aj asfaltový betón, osadenie chodníka a obrubníka. Firma si zaúčtovala aj presun hmôt HSV či poplatok za skladovanie a ďalšie práce.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X