Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Chodník, cesta, oprava
Foto: ilustračné, pixabay.com
11. decembra 2016 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Komunikácie pribudnú aj v týchto dvoch lokalitách, mesto za ne zaplatí viac než 350-tisíc eur

Miestne komunikácie by mali v prvej polovici budúceho roka pribudnúť na Bellovej a J. Mrvu, vyplýva to zo zmlúv, ktoré radnica zverejnila na svojej webovej stránke.

Miestne komunikácie na vyššie spomenutých uliciach má vybudovať Nitrianska investičná. Ako uvádzajú zmluvy, s prácami sa má začať do desiatich kalendárnych dní odo dňa prebratia staveniska. Obe miestne komunikácie majú byť zhodne dokončené do 31. mája 2017.

MK J. Mrvu sa bude realizovať na základe cenovej ponuky zo dňa 10. októbra 2016. Podľa nej sa cena za dielo vyšplhá na 83.333,33 eur bez DPH. Po prirátaní dane, ktorá v tomto prípade predstavuje sumu 16.666,67 eur, tak bude stáť MK J. Mrvu celkových 100-tisíc eur.

Zhotovenie MK Bellova bude o niečo drahšie. Nitrianska investičná vyčíslila náklady na 212-tísic eur bez DPH. Spolu s platnou dvadsať-percentnou daňou (42.400 eur) mesto zaplatí 254.400 eur.

Cena za obe miestne komunikácie tak presiahne sumu 350-tisíc eur.

Záručná doba na obe MK je 60 mesiacov a začína plynúť odo dňa odovzdania a prevzatia diela. „Pre dodávky, materiály a zariadenia s vlastnými záručnými listami je dohodnutá záručná doba v dĺžke vyznačenej v týchto záručných listoch s momentom začatia plynutia uvedeným v záručných listoch. Záručná doba sa nevzťahuje na predmety spotrebného charakteru. Zmluvné strany sa dohodli, že v prípade, ak bude dielo odovzdávané po častiach spôsobilých samostatnému odovzdaniu, tak aj záručná doba začne plynúť po častiach (t.j. okamihom odovzdania príslušnej časti diela),“ spresňujú zmluvy.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X