Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ľudovíta Okánika č. 8
ilustračné: mapy.google.sk
1. júna 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Mesto dá rozšíriť parkovisko na ulici Ľ. Okánika, hotové má byť do konca augusta tohto roka

Parkovisko na ulici Ľ. Okánika č. 8 rozšíria, vyplýva to zmluvy, ktorú mesto Nitra zverejnilo na svojej webovej stránke.

O rozšírenie parkoviska, ktorá sa nachádza v mestskej časti Chrenová, sa postará firma Pánis. Zákazku dostala na základe cenovej ponuky, ktorú mestu zaslala 9. mája tohto roka. Ako sa uvádza v zmluve, termín zahájenia prác bol stanovený do troch dní od účinnosti zmluvy a ukončenie je naplánované do 31. augusta 2018.

Cena za rozšírenie parkoviska bola stanovená na 5.384,92 EUR bez DPH, pričom po prirátaní platnej 20-percentnej dane, ktorá v tomto prípade prestavuje sumu 1.076,98 EUR, sa celková hodnota zhotoveného diela vyšplhá na 6.491,90 EUR.

„Cena obsahuje všetky náklady a zisk zhotoviteľa, nevyhnutné k riadnemu a včasnému zrealizovaniu diela. Rovnako tak cena obsahuje aj predpokladané náklady vzniknuté vývojom cien v národnom hospodárstve a to až do doby ukončenia diela podľa zmluvy. Rozpočet prác spracovaný zhotoviteľom je súčasťou zmluvy. Slúži k preukázaniu objemu vykonaných prác a kvalitatívneho obsahu prác,“ informuje zmluva.

Záručná doba na rozšírenú časť parkoviska na ulici Ľ. Okánika č. 8 v Nitre bola zmluvou dohodnutá na 60 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela. „Pre odstúpenie od zmluvy platia § 345-351 Obchodného zákonníka č.513/91 Zb. v znení neskorších zmien a doplnkov. Pri uplatnení úhrady škôd a nákladov sa zmluvné strany budú riadiť ustanoveniami §-ov 373-386 Obch. zákonníka č. 513/91 Zb. v znení neskorších zmien a doplnkov,“ spresňuje zverejnený dokument.

Do celkovej sumy diela sa podľa rozpočtu zmestili zemné práce, ako rozoberanie zámkovej dlažby, odstránenie asfaltového krytu, vytrhanie betónových obrúb, odkopávky a prekopávky, vodorovné premiestnenie výkopu, uloženie sypaniny na skládky a ďalšie.

V sume, ktorú mesto spoločnosti zaplatí, sú zahrnuté aj ostatné konštrukcie a búracie práce, taktiež kladenie zámkovej dlažby, asfaltovanie či osadenie obrúbnikov a ďalšie práce.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X