Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze euro
ilustračné
20. decembra 2013 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Ilustračné: SITA/AP

Mesto chce hľadať investorov pre PPP projekty aj na budúci rok

Nitra 20. decembra – Malo by ísť o väčšie investície, z ktorých by mohlo mať úžitok mesto, no profitovať by na nich mohli aj súkromní podnikatelia a firmy. „To znamená, že okrem investícií, ktoré máme pokryté v schválenom mestskom rozpočte, máme ešte rozbehnuté niektoré aktivity, ktoré by mohli v Nitre robiť súkromné firmy aj na budúci rok,“ uviedol nitriansky primátor Jozef Dvonč.
Ako pripomenul, oblastí, v ktorých by mesto mohlo realizovať projekty s partnermi s podnikateľskej sféry je viac. Okrem výstavby a rekonštrukcií komunikácií to môže byť aj cestovný ruch a ďalšia investičná výstavba. „Existuje vyhľadávacia štúdia na stavbu bytov a máme aj projekty študentov Fakulty architektúry na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave. Tým sa prostredníctvom útvaru hlavného architekta zadali pre ich študentské práce konkrétne priestory v meste, ktoré sa v súčasnosti riešia, alebo sú nejakým iným spôsobom pre Nitru dôležité z hľadiska rozvoja ako i samotnej architektúry. Čiže určite sa stretneme so stavebnými podnikateľmi, alebo investormi a naše projekty a štúdie im ponúkneme,“ skonštatoval Dvonč.
Mestské zastupiteľstvo ešte v máji tohto roku odsúhlasilo vyhlásenie výzvy, v ktorej radnica vyjadruje záujem o verejno-súkromné partnerstvo pri realizácii rozvojových a investičných programov Nitry. Najväčšou pripravovanou investíciou, ktorú by radnica chcela robiť formou PPP projektov je vybudovanie takzvaného malého obchvatu Nitry, teda prepojenie ulíc Novozámocká a Dlhá. Radnica má však záujem aj o výstavbu nových bytov, či rekonštrukcie niektorých mestských objektov. K veľkým projektom, pre ktoré mesto hľadá súkromného investora patrí tiež výstavba akvaparku na mieste dnešného letného kúpaliska.
Ako radnica uvádza vo výzve zverejnenej v máji tohto roku, záujemca, ktorý chce spolupracovať s mestom pri v

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X