Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Menu na vikend nr 2.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
20. septembra 2018 Podujatia a akcie Nitra od © NitraDen.sk Diskusia()

Menu na víkend: Deň otvorených dverí, cyklojazda i Nitránsky rínek

Po týždni vám opäť prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Cyklojazda na Medzinárodný deň bez áut

Každoročne je vyvrcholením Európskeho týždňa mobility jeho záverečný deň – Medzinárodný deň bez áut, 22.september je už trvalo v mnohých krajinách spojený s podporou nemotorovej dopravy. V piatok o 16. hodine začne cyklojazda na Svätoplukovom námestí.

Funkcionalistická vila Kollmannovcov

Komentovaná prehliadka vily na Kmeťkovej 22. Zuzana Kramárová bude prezentovať pamiatkové hodnoty vily pred komplexnou obnovou. Začína sa v piatok o 16. hodine.

Septembrová tanečná zábava

V piatok od 18. do 24. hodiny zahrá do tanca EF Band. V Dome Matice slovenskej sa môžete zabaviť za vstupné 5 eur.

Ringing the bells

Rozozvučanie zvonov na území mesta, zapojenie sa do medzinárodnej aktivity a podpora myšlienky prehĺbenia záujmu verejnosti o kultúrne dedičstvo. Zvoniť budú v piatok od 18.00 do 18.15 hod.

Nitránsky rínek

Moderný mestský trh, kde sa predstavia šikovní a kreatívni ľudia, malí remeselníci, pestovatelia a malovýrobcovia, taktiež mladí umelci a kapely. Trh bude na Svätoplukovom námestí v sobotu od 9. do 20. hodiny.

Deň na Krajskom pamiatkovom úrade

Cyklus prednášok o architektonických a výtvarných hodnotách našej minulosti sa bude v Krajskom pamiatkovom úrade konať v sobotu od 13. do 17. hodiny.

Muzikoterapeutický koncert na ležanie

Koncert, pri ktorom za zvuku možno trochu netradičných nástrojov (koshi, zvukové vlny, citara, dažďová palica, ocean drum, sun drum…) môžete zrelaxovať svoju myseľ alebo sa iba ponoriť do vlastného príbehu. Maximálny počet poslucháčov/načúvačov je kvôli kapacite obmedzený na 12 účastníkov, preto je potrebné zarezervovať si miesto prostredníctvom e-mailu [email protected] V sobotu 22.septembra o 10. hodine sa na vás teší inštruktor Števo Haládik.

Nehybní strážcovia v meste pod Zoborom

Zážitková forma využitia sôch Horného mesta ako prostriedok neformálnej prezentácie dejín Nitry. Na Pribinovom námestí sa dozviete viac v sobotu medzi 13.30 a 18.00 hod.

Výstup na Zobor

V nedeľu o 10. hodine sa pri Liečebnom ústave stretnú všetci záujemci o antifašistický výstup na Zobor. Začína sa o 10. hodine.

Deň otvorených dverí na Kalvárii

Piknik vo farskej záhrade, oboznámenie s dejinami farnosti a misijnej činnosti SVD, Kostolík Božieho hrobu, komentovaná prehliadka historikom architektúry… Toto všetko vás čaká na Kalvárii v nedeľu od 13. do 17. hodiny.

Turnaj kadetov a Pribinov pohár

Počas víkendu sa fanúšikovia športu stretnú v hale SPU, aby si pozreli Medzinárodný turnaj kadetov a v nedeľu Pribinov pohár. Začína sa o 9. hodine.

Koncert Gabriele Giacomelli

V rámci Katedrálneho organového festivalu vystúpi v nedeľu o 19.30 hod. v Katedrále – Bazilike sv. Emeráma talianska umelkyňa Gabriele Giacomelli.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X