Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Matador.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: mapy.google.sk
6. mája 2016 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Matador rozšíri svoj závod v Nitre, celkové náklady porastú do výšky viac než 3 milióny eur

Spoločnosť Matador rozšíri svoj závod, ktorý sa nachádza v časti Dolné Krškany. Pribudne nová hala lisovne.

V jestvujúcom areáli spoločnosti bude vybudovaná nová hala s tromi lismi, ktoré sú určené na výrobu oceľových výliskov a konštrukčných skupín. Využívané budú predovšetkým pre potreby automobilového priemyslu. V areáli Matadoru pribudne aj prístrešok na skladovanie obalov a taktiež sa zrealizuje napojenie stavby na rozvody inžinierskych sietí.

Podľa zámeru, ktorý pred časom spoločnosť predložila MŽP SR na posudzovanie vplyvov na životné prostredie, bude výstavba ukončená v auguste tohto roka.

„Navrhovaná hala lisovne bude obdĺžnikového pôdorysu rozmerov 90 x 42 m, v ktorej budú umiestnené 3 ks lisov s dvomi žeriavovými dráhami. Hala bude založená na železobetónových pätkách, na ktorých sa osadí oceľový rám. Potom sa obvod rámovej konštrukcie oplášti sendvičovými panelmi. Strecha je navrhnutá ako sedlová a bude vyhotovená zo strešných sendvičových panelov,“ uvádza zámer.

Zámer ráta aj s dobudovaním vrátnice spolu s časťou cestnej komunikácie tak, aby bol vytvorený celý okruh pre príjazd a výjazd kamiónovej dopravy. Dostavbou sa výrobná činnosť rozdelí nasledovne: výrobný proces – lisovňa, skladovanie zvitku plechov, skladovanie lisovacieho náradia, riešenie likvidácie kovového odpadu.

Celkové náklady na realizáciu predloženého zámeru vyčíslila spoločnosť na 3 200 000 eur.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X