Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Prestavba sebn krskany kolaz.png
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.enviroportal.sk - koláž NitraDen.sk
7. septembra 2022 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skSITA Diskusia()

V Dolných Krškanoch plánujú osadenie novej výroby v existujúcom areáli

Predmetom investície je osadenie nových výrobných technológií v existujúcich objektoch riešeného areálu.

V mestskej časti Dolné Krškany plánuje investor osadenie nových výrobných technológií v existujúcich objektoch areálu, ktorý pôvodne slúžil na strojársku výrobu.

Prestavba a úprava areálu SEBN pre firmu Bergner & Dann, s.r.o., Nitra I bude situovaná v priestoroch existujúceho priemyselného areálu a v aktuálne nevyužívaných priestoroch a objektoch.

Úprava existujúcich priestorov

Navrhovanými činnosťami sa upravia priestory existujúcich objektov, upravia resp. doplnia sa existujúce plochy ako aj strojnotechnologické objekty, čo je nutné pre potreby nových (posudzovaných) činností, ktoré plánuje realizovať navrhovateľ v definovaných priestoroch posudzovanej investície.

Prestavba sebn krskany 3.jpg
Foto: www.enviroportal.sk

Hlavnou výrobnou činnosťou investičného zámeru bude výroba a montáž spojovacieho materiálu (najmä skrutiek a skrutkových spojov) prioritne pre automobilový priemysel a sekundárne pre letecký a spotrebný priemysel.

Komplexná navrhovaná technológia bude umiestnená v existujúcom priemyselnom areáli v lokalite Dolné Krškany o celkovej ploche do 46 000 metrov štvorcových.

Prestavba v dvoch etapách

Prestavbu a úpravu areálu SEBN pre firmu Bergner & Dann s.r.o., Nitra I je uvažované realizovať v dvoch etapách.

Prestavba sebn krskany 2.jpg
Foto: www.enviroportal.sk

Prvá etapa, uvažovaná pre rok 2023 a ďalej, je investorom chápaná ako nosná, teda v rámci nej sa zrealizuje prevažná väčšina uvažovaných investícií, ktoré sú potrebné pre začatie posudzovaných činností resp. výroby a montáže v existujúcom areáli.

Rast výroby

Druhá etapa, uvažovaná pre rok 2025 a ďalej, je investorom chápaná ako výhľadová, nakoľko sa v rámci nej plánuje v blízkej budúcnosti výroba a montáž rozrásť.

V celom komplexe areálu investora je v súčasnej dobe vybudovaných do 210 parkovacích státí, z čoho je 190 pre osobnú dopravu a 20 pre nákladnú dopravu, ktoré by vzhľadom na potreby prevádzky novonavrhovanej investície mali plne postačovať.

Prestavba sebn krskany.jpg
Foto: www.enviroportal.sk

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X