Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
alkohol, pitie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
20. februára 2019 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Maloletej namerali v dychu viac než jedno promile alkoholu, navyše pila na verejnom priestranstve v blízkosti rieky

Podľa informácií od nitrianskej metskej polície, hliadka počas minulého týždňa vo večerných hodinách spozorovala na ulici Nábrežie mládeže skupinku mladých ľudí. Tí boli v blízkosti hotela River a sedeli na obrubníku pri ceste.

Ako sa ďalej vyjadrila Mestská polícia v Nitre, hliadka si všimla, že skupinka má pri sebe na zemi položenú fľašku borovičky, a preto sa prítomní policajti rozhodli vykonať s nimi krátky pohovor o pití alkoholu na verejných miestach.

„Počas pohovoru s nimi zistili, že všetci sú zjavne pod vplyvom alkoholu. Keďže nikto z nich nevedel hodnoverne preukázať svoju totožnosť, mestskí policajti ich za účelom zistenia totožnosti bez použitia donucovacích prostriedkov predviedli na útvar mestskej polície. Pretože vykazovali známky požitia alkoholu, neplnoleté dievčatá, ktoré uviedli, že pili borovičku, podrobili dychovej skúške na prítomnosť alkoholu,“ napísala nitrianska mestská polícia.

Ako ďalej polícia uviedla, jednému zo 16-ročných dievčat z obce Jarok namerali hodnotu 0,22 promile, druhej mladistvej z Nitry 0,6 promile a u 14-ročného maloletého dievčaťa z obce Jarok prístroj určil objemové percento alkoholu v krvi až 1,2 promile.

Nakoľko išlo o maloleté, ku všetkým trom dievčatám privolali mestskí policajti ich zákonných zástupov, ktorých následne informovali o stave ich detí. Ďalej ich poučili o ďalšom postupe riešenia tohto správneho deliktu. Rodičia si dievčatá prevzali do svojej starostlivosti. Ako dodala polícia, tentoraz sa dievčatám v dôsledku užitia alkoholu v uliciach Nitry nič nestalo.

„Spolu s nedospelými dievčatami sa v skupinke v tom istom čase nachádzali aj ďalšie dve dospelé osoby. Hliadka mestskej polície aj ich predviedla bez použitia donucovacích prostriedkov na útvar mestskej polície,“ informoval útvar MsP Nitra.

Jedným z dospelých v skupinke bol 21-ročný muž, ktorému polícia uložila pokutu v blokovom konaní za priestupok. Toho sa dopustil tým, že poskytol alkohol dvom mladistvým a jednému maloletému dievčaťu.

„Druhú predvedenú osobu, ženu vo veku osemnásť rokov, doriešili za priestupok konzumovania alkoholu na verejnom priestranstve, kde je to zakázané všeobecne záväzným nariadením mesta Nitry,“ dodala záverom polícia.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X