Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Čierna stavba z lodných kontajnerov
ilustračné foto: NitraDeň.sk

Majiteľ čiernej stavby z lodných kontajnerov na Podzámskej nezaplatil 25-tisícovú pokutu, hrozí mu ďalšia

Pokuta pre stavebníka môže narásť o niekoľko tisíc eur.

Majiteľ čiernej stavby na Podzámskej ulici v nitrianskom podhradí nezaplatil pokutu 25 000 eur, mesto preto voči nemu začalo druhé priestupkové konanie. Pokuta mu tak môže narásť o niekoľko tisíc eur.

Ako informoval agentúru SITA Andrej Jančovič z nitrianskej radnice, v druhom priestupkovom konaní o uložení pokuty za neodstránenie stavby ešte rozhodnutie nevydali. „Stavebník mal zaplatiť 25 000 eur do 2. augusta a keďže tak neurobil, na exekučný súd bol podaný návrh na výkon rozhodnutia a aj návrh na výkon rozhodnutia o odstránení stavby,“ uviedol Jančovič. Ak stavebník nezaplatí ani ďalšiu pokutu, obráti sa mesto Nitra ako stavebný úrad opäť na exekučný súd.

Mesto zároveň podniklo aj ďalší krok v súvislosti s touto čiernou stavbou – na Okresnom súde Nitra podalo žalobu na vypratanie nehnuteľnosti. Týka sa mestského pozemku, cez ktorý vedie jediná prístupová cesta k čiernej stavbe. Stavebník k nemu nemá žiadny právny vzťah, napriek tomu ho využíva. Aby sa dostal k svojmu pozemku, rozpílil dokonca mestské zábradlie. Radnica ho musela opraviť a podala trestné oznámenie.

Čiernu stavbu z lodných kontajnerov v pamiatkovej zóne mesta mal majiteľ na základe rozhodnutia stavebného úradu odstrániť do 6. mája. Nielenže to neurobil, ale pokračoval v stavebných prácach. Medzičasom tu vyrástla zateplená budova. Prednosta nitrianskej radnice Igor Kršiak sa pred časom vyjadril, že mesto podniklo všetky kroky, ktoré mohlo a konať by teraz mali orgány činné v trestnom konaní. Nitrianska krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová informovala, že vo veci pokračuje vyšetrovanie pre prečin neoprávneného uskutočňovania stavby. „Žiadne bližšie informácie k vyšetrovaniu nie je možné poskytnúť,“ dodala Bruchterová. Majiteľ čiernej stavby s médiami dlhodobo nekomunikuje.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X