Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
cesta
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
5. júna 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Kraj vypísal znova súťaže na opravy ciest z eurofondov, ktoré musel vo februári zrušiť

Nitriansky samosprávny kraj opätovne vypísal verejné súťaže na modernizácie ciest z eurofondov, na ktoré mu rezort pôdohospodárstva schválil nenávratné finančné príspevky ešte v júni 2017.

Ide o úseky cesty II/580 Šurany – Podhájska – Kalná nad Hronom, cesty II/562 Šaľa – Nitra a cesty II/511 medzi Topoľčiankami a Skýcovom. Kraj verejné obstarávania zrušil 8. februára na základe záverov z kontroly Riadiaceho orgánu pre Integrovaný regionálny operačný program. Problémom bolo, že v súťažiach sa rozhodol nezohľadňovať len najnižšiu ponúknutú cenu, ale aj lehoty výstavby. Viedli ho k tomu skúsenosti z minulosti.

Ako uviedla vo februári hovorkyňa predsedu kraja Oľga Prekopová, považovali to za dôležité preto, aby občania kraja netrpeli dlhodobo rozkopávkami na opravovaných cestách. „Dobrý úmysel sa dostal v procese verejného obstarávania do stavu, že práve podmienka lehoty výstavby mala vplyv na cenovú ponuku a celkový výsledok verejného obstarávania. Kraj verí, že termín výstavby sa posunie len o pár mesiacov a projekty schválené v minulom roku sa zrealizujú v tejto stavebnej sezóne – od začiatku leta 2018,“ povedala vtedy Prekopová. Termín začatia výstavby bude závisieť od úspešnosti verejných obstarávaní.

Kraj okrem toho vypísal súťaže aj na dva ďalšie úseky, na ktoré mu schválil nenávratné finančné príspevky rezort pôdohospodárstva v januári 2018 – cestu II/499 Nemčice – Radošina a cestu II/511 Vráble – Tesárske Mlyňany. Z eurofondov tak zmodernizuje 94,6 kilometra ciest druhej triedy. Na päť projektov získal nenávratný finančný príspevok 20,9 milióna eur.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X