Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kodaly quartet_foto 1.jpeg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
19. novembra 2018 Podujatia a akcie NitraKoncerty od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Koncert Kodály Quartet ako posledné vystúpenie Galérie hudby 2018

Galéria hudby je cyklus komorných koncertov zameraných na hlbšie spoznávanie vážnej hudby všetkých historických období a súčasnej hudby. Projekt vo svojom 13. ročníku chce kontinuálne nadviazať na úspešné predchádzajúce ročníky od roku 2006.

Kodály Quartet, ktoré vystúpi v rámci Galérie hudby 28. novembra o 19. hodine, bolo založené v roku 1966 absolventmi Akadémie Franza Liszta v Budapešti a pomenované podľa významného maďarského skladateľa Zoltána Kodályho od roku 1972.

Súbor je od svojho založenia ambasádorom maďarskej kultúry v oblasti sláčikových kvartet na domácej a medzinárodnej úrovni. V posledných desaťročiach sa kvarteto s veľkým úspechom predstavilo takmer vo všetkých európskych krajinách, ale taktiež v USA, Japonsku, Číne, Indii, Austrálii a Novom Zélande.

Kodály Quartet nahralo okrem iných aj kompletné sláčikové kvartetá Haydna, Beethovena, Schuberta. Nahrávky sa stretli s pozitívnymi recenziami po celom svete. Hlavným cieľom kvarteta je prezentovať diela významných maďarských skladateľov, medzi nimi stojí v popredí dielo od Zoltána Kodályho. Aj z tohto dôvodu nahrali opätovne obidva Kodályho kvartetá v roku 2014. Kodály Quartet si v roku 2016 pripomenulo 50. výročie svojho založenia.

Kodaly quartet_foto.jpeg

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X