Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Medzinárodný strojársky veľtrh
SITA
20. mája 2018 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk Diskusia()

Jubilejný Medzinárodný strojársky veľtrh 2018 v Nitre odštartuje v utorok

Koniec mája patrí na výstavisku Agrokomplex už tradične strojárstvu a technike. V dňoch 22. až 25. mája sa uskutoční jubilejný 25. ročník Medzinárodného strojárskeho veľtrhu v Nitre. Veľtrh sa stal najvýznamnejším podujatím svojho druhu na Slovensku a svoje miesto našiel aj v kalendári európskych priemyselných veľtrhov a výstav.

Veľtrh je od svojich začiatkov špecifikovaný ako všeobecný strojársky veľtrh, čo znamená, že okrem strojárskej produkcie sa tam predstavujú aj produkty a novinky z iných oblastí priemyslu, ktoré sú úzko späté so strojárstvom. Na základe rozrastania sa týchto príbuzných oborov boli zaradené aj tematické výstavy, ktoré sa každoročne dopĺňajú a rozvíjajú. Ide o tematické výstavy Eurowelding – zváranie, Cast-Ex – zlievanie, hutníctvo, metalurgia; EMA – meracia, regulačná a automatizačná technika, Stavmech-Logitech – stavebná, manipulačná technika; Chemplast – plasty a chémia pre strojárenstvo a Techfórum – prezentácia výstupov technických univerzít Slovenska. Veľtrh a aj jeho tematické výstavy spadajú do oblasti B2B. Neoddeliteľnou súčasťou veľtrhu sú každoročne odborné sprievodné akcie, zamerané na aktuálnu problematiku.

V tomto ročníku je očakávaná účasť na úrovni vyše 400 vystavovateľov a spoluvystavovateľov na ploche vyše 25 000 m2. Typická návštevnosť veľtrhu sa pohybuje na úrovni vyše 18 000 návštevníkov.

Veľtrh a sprievodný program

Tento rok sa opäť súbežne s Medzinárodným strojárskym veľtrhom uskutoční aj medzinárodný veľtrh ELO SYS, ktorý prinesie návštevníkom novinky z oblasti elektrotechniky, energetiky, elektroniky, osvetlenia a telekomunikácií.

Odborný sprievodný program na vysokej úrovni zabezpečí najvyšší počet odborných konferencií za posledné roky. Jednou z nosných tém bude okrem iného aj Industry 4.0 a veľa noviniek z oblasti automatizácie a softvéru pre priemysel. Slovenská kooperačná burza 2018 vás oboznámi s najnovšími trendmi v strojárstve, prednášky a konferencie Electron Nitra 2018 sú zamerané najmä na revízie, elektroprojekciu, údržbu a montáž elektrických zariadení.

Tradičné súťaže

Už tradične prebehne aj súťaž o cenu veľtrhu, v rámci ktorej bude ocenených 7 exponátov a jedna expozícia. Zväz strojárskeho priemyslu ocení najlepšie strojárske výrobky, ktoré boli v roku 2017 vyrobené na Slovensku. Vystavovatelia so zámermi priniesť do odvetvia nové inovačné prvky a ich špičkové produkty sú inšpiráciou pre všetkých. Počas veľtrhu sú na výstavisku v súvislosti s inováciami udelené ocenenia Inovatívny čin roka 2017, ktoré vyhlasuje Ministerstvo hospodárstva SR – rovnako poskytujúce veľtrhu aj svoju záštitu.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X