Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ivanske babie leto.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Dom Matice slovenskej
11. septembra 2018 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk Diskusia()

Ivanske babie leto potešilo deti i dospelých, súťažilo sa v stolnom tenise a vyrezávaní tekvíc

Druhá septembrová sobota v Ivanke pri Nitre patrila podujatiu Ivanske babie leto 2018. Na svoje si prišli priaznivci stolného tenisu rôznych vekových kategórií, ale aj šikovné deti, ktoré sa mohli zapojiť do súťaže o najkrajšie tekvicové strašidielko.

Hlavou celého projektu bola predsedníčka MO MS Ivanka pri Nitre Gitka Račková, ktorá sa podujala v spolupráci s obcou Ivanka pri Nitre zorganizovať v rámci jedného dňa stolnotenisový turnaj a zároveň súťaž pre deti. Podujatie bolo realizované aj vďaka finančnej podpore Nitrianskeho samosprávneho kraja a Matice slovenskej.

O otvorenie turnaja sa postarala predsedníčka MO MS Gitka Račková. Za Maticu slovenskú prijal pozvanie predseda Krajskej rady MS Nitrianskeho kraja Ľubomír Kleštinec, ktorý sa rovnako všetkým zúčastneným prihovoril, čím bol turnaj oficiálne otvorený.

Šesť súťažných kategórií

Hráči stolného tenisu si zasúťažili v šiestich kategóriách. Súťažiť prišli tímy z Ivanky pri Nitre, Janíkoviec, Rastislavíc, Branču a Nitry. Spomedzi tridsiatich ôsmich hráčov si medzi sebou zahrali aj štyri ženy v samostatnej kategórii.

Prvé miesto sa podarilo vybojovať Natálii Holkovej z Ivanky pri Nitre, druhé a tretie putovalo do Nitry Emílii Ďurkovej a Márii Koprdovej. Muži sa predviedli v štyroch samostatných kategóriách. Prvé tri miesta v kategórii do päťdesiat rokov ostali v Ivanke pri Nitre. Na prvom mieste sa umiestnil Ján Klempa z Ivanky pri Nitre – Závod, Milan Plaucha na druhom a Marek Olejka na treťom mieste. V kategórii od päťdesiat do šesťdesiatpäť rokov sa umiestnili Marián Račko z Ivanky pri Nitre, Lubomír Švancara z Nitry a Ivan Guzmický z Ivanky pri Nitre.

Víťazmi prvých troch miest kategórie nad šesťdesiatpäť rokov sa stali Jaromír Koprda z Nitry a Milan Varga a Ivan Magdolén z Janíkoviec. Špeciálnou kategóriu bola štvorhra. Prvé miesto v nej obhájil tím Jána Klempu a Petra Ďatka, druhé miesto obsadili Miroslav Ištokovič a Simon Ištokovič a tretie miesto získali Marek Olejka a Ivan Guzmický.

Zápoliť prišlo aj trinásť detí, v ich kategórii sa na prvých troch priečkach umiestnili Miroslav Ištokvič z Nitry, Sebastián Škandík z Rastislavíc a Samuel Ivančík z Nitry.

Každý úspešný výherca si okrem diplomu odniesol domov aj športový pohár. Ostatné deti však tiež neodchádzali naprázdno, každé zúčastnené dostalo diplom za účasť a balíček s odmenami.

Tekvicové strašidielko

Poobedie patrilo už iba deťom a ich fantázii. Svoje zručnosti mohol každý predviesť na súťaži o najkrajšie tekvicové strašidielko. Deti si za pomoci rodičov doma či na podujatí za prítomnosti dozoru vyrezali a vyzdobili tekvice. Takéto hotové strašidielka priniesli pred kultúrny dom, kde sa neskôr konalo vyhodnotenie celej súťaže.

Sutaz o najkrajsie strasidielko.jpg
Dom Matice slovenskej

Nádvorie Kultúrneho domu v Ivanke pri Nitre postupne zaplnili tekvice od výmyslu sveta. Keďže sa porotcom vyberalo spomedzi toľkých nápadov ťažko, víťazom sa stal každý, kto sa do súťaže zapojil. Spokojné deti odchádzali s diplomom za účasť na súťaži o najkrajšie strašidielko, ale tiež s knihami, ktoré si sami mohli vybrať.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X