Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Oheň, dym
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
18. júla 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skMsP Nitra, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Hustým dymom opakovane zamorila celú ulicu, hasičov na svoj pozemok nechcela vpustiť

Na Hanulovej ulici v mestskej časti Čermáň spaľovala odpad. Hustý dym zamoril celú ulicu.

Príslušník operačného strediska Mestskej polície v Nitre dostal telefonický oznam od občana. Ten mu oznámil, že v jednom z rodinných domov na Hanulovej ulici niekto spaľuje odpad. Občan ďalej uviedol, že pravdepodobne ide o plasty, nakoľko sa z ohňa šíri zapáchajúci hustý tmavý dym. O niekoľko minút po ozname bola na dymom zamorenej ulici motorizovaná hliadka príslušníkov mestskej polície. Tá zistila, že oznámenie od občana sa zakladá na pravde.

„Za jedným z rodinných domov na Hanulovej ulici evidentne dochádzalo k spaľovaniu odpadu. Síce v povetrí boli z ohňa už len pozostatky z hustého dymu, no štipľavý zápach po spaľovaní plastu bolo cítiť intenzívne,“ uvádza Mestská polícia Nitra.

„Nakontaktovaná 63-ročná majiteľka domu, ktorý bol označený oznamovateľom, sa hliadke priznala, že na dvore páli staré matrace z postele a staré vyradené koberce. Počas rozhovoru k rodinnému domu prišli aj príslušníci HaZZ, ktorých privolali ďalší vystrašení občania zo susedstva,“ informuje MsP Nitra.

Majiteľka domu však odmietla hasičov vpustiť na svoj pozemok, kde chceli uhasiť zvyšky ohňa, aby zabránili ďalšiemu šíreniu zápachu do okolia. „Nakoniec bližší prístup hasičskej techniky k ohňu zabezpečili susedia z vedľajšieho pozemku, cez ktorý sa podarilo oheň hasičom uhasiť a na ulici zjednať nápravu,“ objasňuje nitrianska mestská polícia.

Podľa informácií MsP Nitra nešlo o prvé neoprávnené spaľovanie odpadu v tejto zastavanej časti mesta. „Konaním majiteľky domu dochádzalo k šíreniu nepríjemného dymu na predmetnej ulici opakovane, z toho dôvodu si vec na doriešenie prevzali hasiči,“ dopĺňa MsP Nitra.

Ako upozorňuje Mestská polícia Nitra: „Spaľovanie odpadu, či už na verejnom priestranstve alebo na súkromnom pozemku, je konanie, ktorým sa občania dopúšťajú porušenia niekoľkých aktuálne platných zákonov. Vystavujú sa tak nielen nepríjemnostiam so susedmi, ale viacerými spôsobmi ohrozujú samých seba. Finančná sankcia je zjavne tým menej nepríjemným dôsledkom. Je dôležité myslieť aj na to, že oheň sa môže nekontrolovane rozšíriť aj na iné objekty a pri spaľovaní rozličného odpadu, môže dôjsť pri nadýchaní aj k poškodeniu zdravia, nehovoriac o znečisťovaní životného prostredia.“

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X