Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
11. februára 2019 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA Diskusia()

Hráči Nitry skórovali v Kaufland Cup-e: Slovensko triumfovalo nad olympijským tímom Ruska a ovládlo celý turnaj

Slovenská hokejová reprezentácia ovládla domáci medzinárodný turnaj Kaufland Cup 2019 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Národný tím SR svoje prvenstvo na podujatí stanovil sobotňajším jasným triumfom nad olympijským tímom Ruska 5:1 v záverečnom stretnutí turnaja.

Domáci sa ujali vedenia v 11. min, keď sa pomedzi troch Rusov presadil krídelník HK Nitra Samuel Buček. V 25. min prekvapil brankára SR Branislava Konráda bekhendovou strelou Kirill Semionov. Už o dve minúty neskôr poslal zverencov Craiga Ramsayho v presilovej hre opäť do vedenia Matej Paulovič. V 37. min opäť ukázal svoje šikovné ruky Buček a zvýšil náskok reprezentácie SR. O minútu neskôr sa pred bránku Ruska z pravej strany klziska natlačil Róbert Lantoši a skóroval takisto úspešným blafákom. V samotnom závere prostredného dejstva sa po peknej kombinácii presadil aj Radovan Puliš. V tretej tretine sa strelecky nepresadil ani jeden tím.

Kaufland Cup – sobota:

Slovensko – Rusko olympionici 5:1 (1:0, 4:1, 0:0)
Góly: 11. Buček, 27. Paulovič (Čerešňák, Kytnár), 37. Buček, 38. Lantoši (Sersen), 40. Puliš (L. Hudáček) – 25. Semionov (Romanov, Chochlačov),
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, D. Konc – Výleta, Šefčík (všetci SR), 8179 divákov

Zostavy:
SR: Konrád – Martin Chovan, Sersen, Čerešňák, Fehérváry, Štajnoch, Čajkovský, Koch, M. Rosandič – Lantoši, M. Sukeľ, D. Bondra – Paulovič, Kytnár, Michal Chovan – Buček, L. Hudáček, Puliš – M. Hecl, Šimun, Liška
Rusko olympionici: Demčenko (41. Bočarov) – Rykov, Pajgin, Romanov, Dyblenko, Šaripzianov, Bryncev, V. Siomin, Kudako – Briukvin, Maľcev, Čibisov – A. Fiodorov, Semionov, Chochlačov – Jurtajkin, Šarov, Michejev – Tkačov, Švec-Rogovoj, N. Michajlov.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.