Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kolaz nitra gaudeamus veltrh.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages - koláž NitraDen.sk
11. novembra 2023 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Gaudeamus Nitra 2023: Otvorte dvere ku vzdelaniu a navštívte univerzity z celého sveta na jednom mieste

Tento rok Gaudeamus Nitra prichádza s ešte širšou ponukou škôl a študijných programov, sprievodnými prednáškami a pomocou pri voľbe štúdia. Nechajte sa inšpirovať a pripraviť na dôležité rozhodnutia na tomto výnimočnom podujatí.

Pomaturitné a celoživotné vzdelávanie získava na Slovensku a v Českej republike nový rozmer s každým rokom. Európsky veľtrh pomaturitného a celoživotného vzdelávania Gaudeamus Nitra 2023, ktorý bude pre verejnosť otvorený v dňoch 14. a 15. novembra 2023 v pavilóne F na výstavisku Agrokomplex Nitra, predstavuje dôležitý pilier tejto vzdelávacej revolúcie.

Tento rok pôjde už o desiaty ročník veľtrhu Gaudeamus a vracia sa v tradičnom formáte s veľkými expozíciami vystavujúcich škôl a širokou škálou sprievodných programov. Podujatie získalo podporu významných partnerov, vrátane Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, Prezidenta Slovenskej rektorskej konferencie doc. Ing. Vladimíra Hiadlovského, PhD. a mnohých ďalších významných osobností a inštitúcií.

Návštevníci veľtrhu budú mať možnosť komunikovať s 307 zastúpenými univerzitami, vysokými školami, fakultami a inými vzdelávacími inštitúciami. To znamená viac ako 5 500 študijných odborov a univerzity zo šestnástich krajín, vrátane Českej republiky, Veľkej Británie, Holandska, Švajčiarska, Japonska, Spojených Arabských Emirátov a ďalších.

Gaudeamus Nitra 2023 ponúkne stredoškolským študentom neoceniteľné informácie, poradenstvo a podporu pri dôležitom rozhodnutí, ktorým je voľba štúdia po maturite. Pre študentov zaujímajúcich sa o štúdium v zahraničí budú k dispozícii informácie a poradenstvo pre vysokoškolské štúdium v zahraničí.

Najvýznamnejším sprievodným programom veľtrhu sú prednášky vystavujúcich škôl, ktoré pokrývajú témy prijímacieho konania, štúdia v akademickom roku 2024/2025 a skúsenosti študentov a absolventov vysokých škôl. Záujemcovia môžu využiť Testovacie centrum a Poradenský servis, ktoré pomôžu s voľbou vhodnej školy a študijného programu.

Gaudeamus Nitra 2023 je miestom, kde sa stretávajú budúci vysokoškoláci a ich pedagógovia. Umožňuje návštevníkom získať ucelený prehľad o možnostiach vzdelávania, a to v jednom komplexnom balíku programov a informácií. Sprievodné programy a informácie sú k dispozícii zdarma a slúžia ako cenný zdroj pre rozhodnutie o budúcom vzdelaní.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X