Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Domček na Zobore
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zdroj foto: www.facebook.com
14. októbra 2018 Zaujímavosti od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

FOTO: V domčeku na Zobore môžete prespať za dobrovoľný poplatok

Nedávno sme vás informovali o domčeku, ktorý vznikol na zoborskej Pyramíde a je možné v ňom prenocovať. Teraz vám prinášame bližšie informácie.

Ako sa vyjadrila Stráž prírody Ponitrie prostredníctvom statusu na sociálnej sieti Facebook, týmto príspevkom by radi uviedli na pravú mieru niektoré fámy, ktoré okolo domčeka vznikli.

“Snažíme sa už pár rokov o vytvorenie prívetivého a turisticky udržatelného prostredia na tomto mieste. Zdroje sú pochopiteľne obmedzené a vôľa dotknutých strán nie vždy taká, ako by sme si priali, ale snažíme sa aj keď s vedomím, že nikdy nevyhoviete všetkým,” vyjadril sa Anton Kušš, predseda OZ Stráž prírody Ponitrie.

Domček na Zobore
zdroj foto: www.facebook.com

Ako doplnil Kušš, práve zásluhou tohto občianskeho združenia bol na nitrianskej Pyramíde doplnený mobiliár, pričom pribudli nové stoly, lavice, altánok aj ďalekohľad.

Zároveň bolo na podnet OZ Stráž prírody Ponitrie vytvorené legálne ohnisko, ku ktorému dali podľa slov Kušša súhlasné stanovisko všetky dotknuté strany vrátane Biskupského úradu, Správy CHKO Ponitrie, Lesného úradu, hasičov, úradu spadajúcemu pod životné prostredie a ďalších.

“Snažíme sa renovovať a opraviť budovu bývalej vrcholovej stanice lanovky, ktorú využívame pre naše potreby ako terénnu stanicu. V dobrej viere sme sa znova pokúsili rozšíriť mobiliár o zážitkový pobyt v prírode, nakoľko sme v poslednom období zaznamenali zvýšený záujem o prespávanie na tomto predpolí Zobora formou stanovania,” napísal Anton Kušš.

Domček na Zobore
zdroj foto: www.facebook.com

Ako ďalej Kušš doplnil, pri všetkých svojich aktivitách oslovuje OZ potenciálnych sponzorov, firmy či súkromné osoby, ktoré by mohli pomôcť.

“Tentokrát to bolo trochu inak, boli sme začiatkom minulého roka oslovený p. Nemkym s tým, že by rád nejaké informácie o dianí v tejto lokalite a či môže s niečím ako viceprimátor pomôcť,” vysvetlil Kušš.

Ako ďalej dodal, viceprimátorovi predostrel myšlienku zážitkového bývania, ktorej sa Nemky chytil.

“Pripravovali sme to zhruba rok, čím by som chcel vyvráťiť fámu o tom, že si nás chce teraz kúpiť v rámci predvolebnej kampane,” objasňuje Kušš.

Na záver OZ Stráž prírody Ponitrie na vysvetlenie doplnilo, že domček vybavil a sponzoroval viceprimátor Nitry Martin Nemky, réžia a starostlivosť však ostáva v rukách občianskeho združenia.

Domček na Zobore
zdroj foto: www.facebook.com

Potešujúcou správou pre záujemcov je fakt, že poplatok za domček bude dobrovoľný. V prípade, že sa nejaké peniaze vyzbierajú, budú použité na réžiu zariadenia, to znamená na opravy či údržbu a podobne.

“Rozvinula sa aj nejaká debata o legálnosti takzvanej stavby, my sme si zákony prešli a vec konzultovali s úradmi, zatiaľ nevieme o nijakom závažnom porušení, ak má niekto iný názor, nech podá podnet a problém sa určite vyrieši,” spresnil predseda OZ Stráž prírody Ponitrie Anton Kušš.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X