Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Skauti nitra vyrocie stretnutie titulka.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Autor: 23. zbor Nitrava
15. januára 2019 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.sk23. zbor Nitrava Diskusia()

FOTO: Pozrite sa, ako oslávili nitrianski skauti 25. výročie činnosti od svojho založenia

Nitriansky skautský zbor 23. zbor Nitrava má za sebou 25 rokov činnosti od svojho založenia.

Pri tejto príležitosti sa v sobotu stretli v Nitre bývalí aj súčasní členovia, aby si obnovili svoje priateľstvá, pospomínali na zážitky a naplánovali ďalšiu činnosť. Kultúrne centrum Zobor sa stalo dejiskom skautského stretnutia starých aj súčasných členov 23. zboru Nitrava, ktorý v tomto roku oslavuje už 25. výročie svojej činnosti.

Stretli sa tu všetky generácie – od najstaršej členky, ktorá začala skautovať už po druhej svetovej vojne, až po tých najmenších, ktorí majú ešte všetko pred sebou. Za 25 rokov prešlo rukami Nitravy viac ako 550 detí a mladých ľudí.

Skauti nitra vyrocie stretnutie 7.jpg
Autor: 23. zbor Nitrava

Stretnutiu predchádzali dlhé prípravy. Skauti pripravovali program, zvolávali bývalých členov, oprašovali staré kroniky a fotoalbumy. Spoločný večer očakávania naplnil. Staré priateľstvá sa obnovili, nové nadviazali. Starší členovia spomínali, mladší počúvali a plánovali, čo bude ďalej. Súčasní skauti videli, kto skautoval pred nimi. Starší videli, že skauting v Nitre je v dobrých rukách.

Nechýbal slávnostný nástup a skautská hymna či veselé predstavenie a skautský tanec. Rozprávalo sa aj o problémoch, ktoré v súčasnosti skauti musia riešiť, aj o tom, čo skauting ponúka dnešnej mladej generácii, ale aj dospelým. Zborový vodca, Marián Benc, skautským menom Žiletka ocenil všetkých, ktorí prispeli svojím dielom k rozvoju zboru a formovaniu detí a mladých ľudí za 25 rokov.

Skauti nitra vyrocie stretnutie 3.jpg
Autor: 23. zbor Nitrava

Neskôr v noci prišla krásna a vzácna chvíľa pre všetkých, ktorí si po rokoch chceli obnoviť svoj skautský sľub. Osvetlený Zoborský kostolík, zasnežená Nitra a sviečky v snehu vytvorili krásnu kulisu pre túto slávnosť. Najväčšiu radosť mali bývalí členovia z rozhovorov, spomienok či prezerania si starých kroník. Stretnutie všetkým ukázalo, že na Nitravu sa nezabúda ani po toľkých rokoch. Hodnoty, ktoré tu deti získali a zážitky, ktoré zažili, pretrvávajú aj po dlhom čase.

Skauti nitra vyrocie stretnutie 9.jpg
Autor: 23. zbor Nitrava
Skauti nitra vyrocie stretnutie 9.jpg
Autor: 23. zbor Nitrava
Skauti nitra vyrocie stretnutie 9.jpg
Autor: 23. zbor Nitrava

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X