Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Divadlo andreja bagara predstavenie.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: DAB - koláž NitraDen.sk
6. marca 2021 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skDAB Diskusia()

Foto: Divadlo Andreja Bagara v Nitre pripravuje veľkolepú multižánrovú show s názvom Jozef a jeho zázračný farebný plášť

Už len záujem o účinkovanie v tomto výpravnom muzikáli bol obrovský, prezradilo Divadlo.

Prvé kolo konkurzu do výpravného muzikálu Jozef a jeho zázračný farebný plášť má už Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre za sebou. Účinkovať v ňom malo veľmi veľké množstvo záujemcov a svoje prihlášky aj s videonahrávkami poslalo takmer 100 uchádzačov.

Výber tvorcov sa zúžil na 16 mladých žien a 16 mužov. Práve títo záujemcovia dostanú šancu uchádzať sa o niektorú z postáv v muzikáli pri prezenčnom konkurze priamo na javisku DAB.

1 jaroslav doczy peter oravec_vysledok.jpg
Na snímke zľava doprava: riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy, režisér muzikálu Peter Oravec.Foto: DAB

Toto kolo konkurzu sa bude konať 11. a 12. marca vo Veľkej sále DAB. O deň neskôr, teda 13. marca, sa bude prezenčnou formou konať aj konkurz na tanečníkov. Všetko samozrejme prebehne pri dodržaní prísnych opatrení, ktoré divadlo nastavilo po komunikácii s hygienikmi. Veríme, že všetko pôjde bez problémov,“ uviedla v tlačovej správe dramaturgička inscenácie Slavka Civáňová.

Dlhodobé prípravy

Na muzikáli Jozef a jeho zázračný farebný plášť pracuje DAB už niekoľko mesiacov. Uvedeniu predchádzajú dlhodobé predprípravy na vizuáloch, kostýmoch, scénografii, projekciách i hudobnom naštudovaní. Všetko tiež musí schváliť londýnska spoločnosť The Really Useful Group Ltd., s ktorou DAB muzikál uvedie.

2 julius selcan peter oravec_vysledok.jpg
Na snímke zľava doprava: riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy, režisér muzikálu Peter Oravec.Foto: DAB

Z Londýna už máme schválený vizuál i kostýmy, ktorých autorkou je Ľudmila Várossová. Pripravujeme tiež podklady pre našich partnerov a sponzorov a následne predstavíme materiály o muzikáli aj širšej verejnosti,“ dodala Civáňová.

Kedy hru uvidia diváci?

Diváci by sa tak tejto veľkolepej multižánrovej show mohli dočkať začiatkom budúcej divadelnej sezóny a to 24. a 25. septembra.

Verím, že od polovice mája začneme naplno skúšať. Robíme všetko preto, aby sme našim divákom mohli v septembri ponúknuť tento celosvetovo slávny a výpravný muzikál. Už teraz môžem prezradiť, že to bude veľkolepá multižánrová show so živým orchestrom, s detským speváckym zborom, s krásnou scénou, atraktívnymi kostýmami i s projekciami s využitím videoartu a videomapingu,“ skonštatovala S. Civáňová.

3 peter oravec slavka civanova_vysledok.jpg
Na snímke zľava doprava: režisér muzikálu Peter Oravec, dramaturgička Slavka Civáňová.Foto: DAB

Ako uviedlo DAB, divákom sa v rámci muzikálu Jozef a jeho zázračný farbený plášť predstaví:

  • 30 herečiek a hercov v dvoch alternáciách,
  • 14-členný živý orchester,
  • 5 tanečných párov,
  • 12-členný detský zbor na javisku,
  • 8 členných off-stage zbor,
  • 9-členný tvorivý tím inscenácie.
4 juraj duris julius selcan peter oravec_vysledok.jpg
Na snímke zľava doprava: umelecký šéf DAB Juraj Ďuriš, dirigent Július Selčan zodpovedný za hudobné naštudovanie muzikálu, režisér muzikálu Peter Oravec.Foto: DAB

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X