Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
streetworkout nitra 2
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
10. októbra 2014 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skPetra Struková, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o Petra Struková, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o

Firma odflákla prácu na novom ihrisku pre street workout. Bude ho musieť opraviť!

Na Chrenovej vyrástlo prednedávnom ihrisko určené na street workout. Firma z Topoľčian, ktorá stavbu realizovala, však nedodržala zmluvu a prácu odflákla.

Jedným z autorov projektu ihriska pre street workout, teda cvičenia s vlastnou váhou, je Ľuboš Kanás. O výstavbu areálu sa usiloval od decembra minulého roka, kedy bol projekt predstavený, no po dlhých mesiacoch čakania nasledovalo sklamanie. Areál bol hotový na začiatku októbra, no už prvá návšteva odhalila viacero nedostatkov. „Chýba tu základný náter, vrchný náter je nekvalitný, približne polovica trubiek je zamenená za menšie priemery ako bolo v pláne, hrazdy a bradlá sú zle ukotvené, nevhodná dopadová plocha, geotextília nebola položená pod celý povrch dopadovej plochy, zle položené obrubníky a na trávniku boli neupratané zvyšky betónu.“ vymenoval Ľuboš Kanás zistené nedostatky.

streetworkout nitra

streetworkout nitra 3

streetworkout nitra 4

Na otázku, ako mohol areál prejsť kontrolou bezpečnosti, Kanás odpovedal: „Kontrola prebehla, bohužiaľ, len vizuálne. Bol som osobne pri tom. Pani z certifikačného sa nechytila žiadnej tyčky, len to naoko prebehla.“ Po tom, čo členovia Street Workout Nitra videli, ako ihrisko vyzerá, obrátili sa na mesto a rozhodli sa celú situáciu riešiť. V pondelok prišli na obhliadku ihriska aj zástupcovia mesta a tiež samotná firma. „Všetky nedostatky sa spísali a dali na reklamáciu. Do 15. októbra by mala firma nedostatky odstrániť,“ povedal Kanás. Mesto zastavilo firme faktúru, takže peniaze jej neboli vyplatené. Všetky opravy musí topoľčianska firma zrealizovať na vlastné náklady a kvôli zisteným zmenám materiálu im bude vyplatená čiastka znížená. „Samozrejme, že nedostatky od firmy, ktorá dielo realizovala, dáme preveriť a budeme žiadať vyhotovenie, ktoré bolo zmluvne dohodnuté,“ uviedol hovorca mesta Andrej Jančovič.

streetworkout nitra 6

streetworkout nitra 1

streetworkout nitra 5

Čo je street workout?

Street workout je šport, ktorý vznikol v USA ako alternatíva pre mladých ľudí žijúcich v chudobných pomeroch, ktorí si nemohli dovolaiť chodiť do platených posliňovní. Pred pár rokmi sa tento šport uchytil aj vo východnej Európe, najmä v Lotyšsku, kde sa pravidelne organizujú rôzne súťaže. Street workout sa stal postupne populárnym aj v ďalších európskych krajinách a výnimkou nie je ani Slovensko. Pri street workout sa cvičí len s váhou vlastného tela a nie sú potrebné žiadne závažia či stroje. Cviky a pohyby sú prirodzenejšie ako pri klasickom posilňovaní a precvičujú sa komplexné skupiny svalov.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X