Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Utok ilustracne.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné
16. mája 2018 Správy NitraKrimi od NitraDeň.skNitraDeň.sk, MsP Nitra Diskusia()

Dvaja muži údajne fyzicky napadli osobu čakajúcu na MHD na Výstavnej ulici, jeden z nich bol Srb

Príslušníci mestskej polície v Nitre riešili v posledných dňoch viacero oznamov, pri ktorých dochádzalo k poškodzovaniu cudzieho majetku. Ako uvádza polícia na svojej webovej stránke, k takémuto konaniu sa uchýlili plnoleté osoby a nielenže zničili či poškodili osobné majetky, ale znehodnotili aj verejnoprospešné zariadenie.

Podľa informácií Mestskej polície v Nitre, hliadka preverovala vo večerných hodinách počas dňa pracovného pokoja oznam, ktorý sa týkal poškodzovania majetku. Išlo o dvoch agresívnych mužov, ktorí údajne rozkopávali poštovú schránku, poškodzovali prístrešok zastávky MHD a dokonca mali fyzicky napadnúť osobu čakajúcu na zastávke. Ako dodáva polícia, diať sa to mala na Výstavnej ulici v mestskej časti Chrenová.

„Po vyčíňaní nastúpili do autobusu č. 14 idúceho smerom do centra mesta,“ píšu nitrianski policajti na svojej webovej stránke. Ako ďalej uvádzajú, policajtom bol nápomocný oznamovateľ, „ktorý príslušníkovi na operačnom pracovisku poskytoval podrobný popis a priebežne aj informácie o presune agresorov.“

Obaja výtržníci sa dopravili až na autobusovú zastávku, ktorá sa nachádza na Štefánikovej triede, kde boli spoznaní a príslušníkmi mestskej polície vyzvaní, aby vystúpili z autobusu.

„O chvíľu sa na zastávku MAD dostavila už aj motorizovaná hliadka PZ SR, ktorá o neprimeranom správaní sa dvoch mužov na zastávke tiež dostala hlásenie od napadnutého občana a išla ho preveriť. Spoločne sa všetci presunuli k poškodenej zastávke MAD na Výstavnú ulicu, kde sa tiež presunul aj svedok udalosti. Oboch agresívnych mužov, občana Srbska bez dokladu totožnosti a Slováka s trvalým pobytom v Obeckove v okrese Veľký Krtíš, si príslušníci PZ SR prevzali na ďalšie doriešenie,“ informuje mestská polícia.

Ako ďalej polícia uvádza, aj v tomto prípade zohral v agresívnom správaní násilníkov významnú úlohu alkohol. „Uvoľnil v nich agresivitu, odbúral zábrany a vytvoril cestu na priechod ich negatívnych emócií. Pod ich vplyvom sa na verejnom priestranstve dopustili porušenia zákona, za ktorý budú adekvátne doriešení,“ uzatvárajú policajti.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X