Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
čierna skládka Nitra
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Facebook/Klokočina - problémy obyvateľov, Božena Budinská, Gettyimages - koláž NitraDen.sk
12. novembra 2023 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skFacebook Diskusia()

Drzosť nepozná hraníc: Obyvateľ si vytvoril za Nitrou malú „čiernu skládku“

Neďaleko miesta, kde sa našiel starý stavebný odpad, je vraj ešte väčšia kopa odpadu.  

Ak niekto prerába byt alebo rodinný dom, nahromadí sa počas rekonštrukcie stavebný odpad. Majitelia nehnuteľností alebo stavebná firma tento odpad väčšinou vynášajú do zberného dvora.

V tom horšom prípade však stavebný odpad skončí tam, kde nemá čo hľadať a prispieva k znečisťovaniu životného prostredia. Niekto z Nitry dúfal, že bude pri vyhadzovaní nenápadný, avšak na jeho akciu sa prišlo.

Drez rýchlo zmizol

Pani Božena si všimla na prechádzke kusy starého nábytku a iného stavebného odpadu uprostred trávy. Malá čierna skládka, ktorú ktosi vytvoril, ležala pri Klokočine smerom na betónovú cestu pod horu ku krížu.

čierna skládka Nitra
Foto: Facebook/Klokočina - problémy obyvateľov, Božena Budinská

„Už si spokojný, že si sa zbavil odpadu? Zberný dvor máš o trochu ďalej, na tvojom mieste by som sa nepozrela na seba ani v zrkadle,“ poslala odkaz neznámemu nahnevaná obyvateľka.

Pani Dara sa v diskusii zamýšľala nad tým, čo vedie ľudí k podobnému činu, pretože mestská skládka je zadarmo. Starý drez sa však niekomu zrejme hodil, pretože ďalšia obyvateľka ho už o pár dní na mieste nevidela.

Zlou správou však je, že skládka odpadu pri Klokočine nie je prvou a ani poslednou. Ešte väčšia sa nachádza podľa pani Adriany o kúsok ďalej.

Zberné dvory v Nitre

Ak máte starý odpad aj vy, v Nitre sa ho môžete zbaviť až v 6 zberných dvoroch – na Nábreží mládeže 87, na Cabajskej ceste (areál Katruša), na Braneckého ulici, v areáli Zoborských kasární, v areáli kompostárne a na Rabčekovej ulici.

Podmienkou je, že musíte byť občanom mesta a taktiež je potrebné mať vyrúbený poplatok v daný kalendárny rok za komunálny odpad a drobný stavebný odpad.

Do zberného dvora sa nedajú odniesť pneumatiky a azbest. Naopak, do zberného dvora patria papier a lepenka, sklo, žiarivky a iný odpad obsahujúci ortuť, jedlé oleje a tuky, batérie a akumulátory, vyradené elektrické a elektronické zariadenia, drevo, plasty, kovy, objemný odpad či zmesi betónu, tehál, obkladačiek, dlaždíc a keramiky.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X