Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Budova dab modra.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Divadlo Andreja Bagara v Nitre
16. novembra 2023 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skDAB Diskusia()

Divadlo Andreja Bagra sa rozsvieti na modro, ide o svetlo nádeje a podpory

Budova Divadla Andreja Bagra bude rozžiarená modrou farbou, symbolizujúcou záväzok voči právam detí a jednotné úsilie občanov o mier, udržateľný rozvoj a ľudské práva.

V pondelok 20. novembra sa môžete tešiť z jedinečného zážitku, keď sa budova Divadla Andreja Bagra v Nitre rozsvieti modrou farbou. Toto pôsobivé osvetlenie je súčasťou kampane UNESCO, ktorá zdôrazňuje význam a záväzok ochranu práv detí. Divadlo sa tak spolu s inými svetovými dominantami zapája do tejto globálnej iniciatívy UNESCO na podporu Svetového dňa detí.

Svetový deň detí si pripomíname každoročne 20. novembra a je pripomienkou prijatia Deklarácie o právach dieťaťa Valným zhromaždením Organizácie Spojených národov v roku 1959.

Na modro osvetlené pamiatky v mestách po celom svete symbolizujú záväzok chrániť práva detí. Táto iniciatíva je symbolickým úsilím o zjednotenie občanov sveta. Propaguje univerzálny jazyk mieru, udržateľného rozvoja a ľudských práv. Podporuje nádej v týchto neistých časoch a zdôrazňuje podporu cieľov a ideálov OSN,“ pripomína UNESCO.

Riaditeľ Divadla Andreja Bagra, Jaroslav Dóczy, vyjadril svoje potešenie, že divadlo a Nitriansky samosprávny kraj sa môžu takto symbolicky pridať k oslavám Svetového dňa detí: „Som veľmi rád, že sa Divadlo Andreja Bagara i so svojím zriaďovateľom Nitrianskym samosprávnym krajom takto symbolicky môže pripojiť do osláv Svetového dňa detí.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X