Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Druh zena dab.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, DAB
21. marca 2020 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Divadlo Andreja Bagara v Nitre prináša divákom Divadelné pondelky, chce im spríjemniť tieto ťažké chvíle

Hoci aj v Nitre platia mimoriadne opatrenia a ľudia majú byť v domácej karanténe, Divadlo Andreja Bagara myslí aj na divákov.

Počas nasledujúcich týždňov pripravilo Divadlo Andreja Bagara pre svojich divákov program na svojom youtube kanáli. Pod názvom Divadelné pondelky rozbieha vysielanie obľúbených hier zo svojho videoarchívu. S prvou horu prichádza už v pondelok 23. marca. Odvysiela komédiu Z rúčky do rúčky.

Takto chceme aj trošku symbolicky odkázať na kedysi obľúbené televízne pondelky. Inscenácia bude na našom youtube kanáli zverejnená vždy v pondelok podvečer o 17.00 hodine a bude prístupná nasledujúcich 24 hodín,“ uviedol na webe DAB riaditeľ divadla Jaroslav Dóczy.

Ďalšou hrou na rade bude komédia Druh: žena. Divadlo sa rozhodlo uvádzať komédie, aby svojich divákov v tomto náročnom období takýmto spôsobom trochu zabavilo a spríjemnilo pobyt doma. O uvedení ďalších hier bude DAB priebežne informovať, pretože ako zdôraznil riaditeľ Jaroslav Dóczy, divadlo nemôže zverejňovať záznamy inscenácií svojvoľne.

Napríklad je nutné usporiadať autorské práva so všetkými tvorcami inscenácie a ďalšie administratívne náležitosti. V tejto súvislosti musím zdôrazniť, že zverejnené záznamy hier boli robené len pre vnútorné potreby DAB a pre prípadné študijné účely, čím sa zároveň ospravedlňujeme za ich zníženú kvalitu. Akékoľvek rozmnožovanie a šírenie bez súhlasu DAB je samozrejme zakázané,“ povedal Jaroslav Dóczy.

Okrem toho od nedele 15. marca čítajú herci divadla deťom rozprávky na dobrú noc. Každý večer je na youtube kanáli DAB uverejnená nová rozprávka, čítaná inými hercami.

Kozliatka a vlk 15. marca 2020

O škaredom káčatku 16. marca 2020

Z knihy Dcérka a mať 1. časť 17. marca 2020

Ako sa Tomáško naučil vstávať 18. marca 2020

Valeria 19. marca 2020

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X