Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
DIVADLO: Nová dráma/ New drama 2011
Najzaujímavejšie inscenácie súèasnej drámy, ktoré vznikli v uplynulom roku v profesionálnych divadlách na Slovensku, ponúkne festival Nová dráma/ New drama 2011. Siedmy roèník súažnej prehliadky inscenácií súèasnej drámy sa uskutoèní od 17. do 21. mája v Mestskom divadle Pavla Országha Hviezdoslava (DPOH) v Bratislave. Popri šestici predstavení slovenských divadiel sa diváci môžu teši aj na zahranièných hostí, tento raz zo Slovinska. Publikum Novej drámy sa môže teši na pohybovo-taneèné progresívne autorské divadlo - vystúpenie bratislavskej Debris Company s jej novým titulom Mono. Bratislava, 9. marec 2011. Foto: SITA/Katka Križanovièová
24. apríla 2014 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 Ilustračné: SITA/AP

Divadelníci môžu posielať prihlášky na Gorazdov Močenok

Divadelné súbory sa môžu prihlásiť na festival do 30. apríla zaslaním scenára a videozáznamu z predstavenia vyhlasovateľovi súťaže, ktorým je občianske združenie Krediv

NITRA 24. apríla – Divadelné súbory sa do konca apríla môžu prihlásiť na Celonárodný festival kresťanského divadla Gorazdov Močenok. Jeho 22. ročník sa uskutoční koncom júla v Močenku v Šalianskom okrese. Ide o súťažnú prehliadku ochotníckych súborov a zastúpené sú tu všetky druhy a žánre činoherného divadla. „Vítané sú súbory všetkých vekových kategórií, podmienkou je, aby výpoveď inscenácií bola v súlade s morálnymi princípmi kresťanstva,“ uviedol dramaturg festivalu Peter Sykora. Divadelné súbory sa môžu prihlásiť do 30. apríla zaslaním scenára a videozáznamu z predstavenia na adresu občianskeho združenia Krediv, ktoré je vyhlasovateľom festivalu.

Počas vyše dvadsaťročnej histórie sa na Gorazdovom Močenku vystriedali stovky ochotníkov, ktorí mali možnosť získať nové informácie a vzdelávať sa, keďže súčasťou niekoľkodňového festivalu sú aj tvorivé dielne, prednášky a sprievodný program.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X