Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Ján Orosch, svätá omša
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
22. júla 2018 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Blíži sa celonárodný festival kresťanského divadla Gorazdov Močenok

Celonárodný festival kresťanského divadla Gorazdov Močenok bude 25. až 29. júla v Močenku v okrese Šaľa. Prinesie nielen prehliadku kresťanského divadla, ale aj koncerty, výstavy či tvorivé dielne.

V poradí už 26. ročník festivalu sa začne v stredu o 8. hodine požehnaním cyklistov pred sochou svätého Gorazda v Močenku, rodisku svätého Gorazda. Cyklisti sa vydajú na cyklotúru do Trnavy, kde na arcibiskupskom úrade odovzdajú festivalové posolstvo. Ďalší pútnici budú putovať po ceste solúnskych bratov do Nitry a odovzdajú festivalové posolstvo na Biskupskom úrade v Nitre. Vo večerných hodinách bude v Katedrále svätého Emeráma na Nitrianskom hrade svätá omša, ktorú bude celebrovať Peter Michalov, farár Farnosti svätého Klimenta z Močenku.

Slávnostná omša

Štvrtkový program prinesie slávnostné otvorenie festivalu, tvorivé dielne aj vernisáže viacerých výstav. V ďalších dňoch bude festival pokračovať divadelnými predstaveniami, koncertami a videoprojekciami. V sobotu 28. júla bude svätá omša s trnavským arcibiskupom Jánom Oroschom. Na nedeľu je naplánovaná slávnostná pontifikálna omša, ktorú bude v priamom prenose vysielať RTVS. Hlavným celebrantom bude František Rábek, ordinár ozbrojených síl a ozbrojených zborov SR a rodák z Močenku, ktorý stál pri zrode festivalu. Po omši prinesie dobový spolok Satyros vystúpenia šermiarov, sokoliarov a ochutnávku pokrmov z dobovej kuchyne. Pripravené budú súťaže a hry pre všetky vekové kategórie a tiež koncerty a folklórne vystúpenia.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X