Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mali zdravotnici fsvaz 2.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva UKF v Nitre
19. júna 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Deti zo základných škôl sa opäť premenia na malých zdravotníkov

Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva (FSVaZ) UKF v Nitre chce rozvíjať partnerstvo a spoluprácu so základnými školami, preto  ZŠ z Nitry a okolia ponúkla možnosť navštíviť so žiakmi prvého stupňa fakultu. Deťom chce priblížiť prácu zdravotníckych záchranárov a zdravotníkov v nemocnici, ale aj to, čo všetko sa s človekom deje, keď potrebuje zdravotnú starostlivosť.

Pod vedením odborníčok z Katedry ošetrovateľstva a Katedry klinických disciplín a urgentnej medicíny a ich študentov budú mať deti prihlásených základných škôl dňa 26. júna od 9. do 12. hodiny možnosť zoznámiť sa s prostredím nemocnice v „laboratórnych“ podmienkach.

Mali zdravotnici fsvaz 1.jpg
Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva UKF v Nitre

V odborných učebniach FSVaZ UKF v Nitre sa dozvedia, ako prebieha preventívne vyšetrenie u lekára, ako sa ošetrujú povrchové rany, čo všetko je dôležité pri odbere krvi, ako sa v nemocnici ošetrovateľky starajú o pacientov, ktorí sú veľmi chorí. Budú mať možnosť vyskúšať si napríklad obväzovanie, meranie tlaku alebo nacvičiť resuscitáciu na figuríne.

„Na základe skúseností s ‚malými zdravotníkmi‘, ktorí nás už navštívili v minulom roku, konštatujeme, že radosť detí z možnosti vyskúšať si s ošetrovateľkami a záchranármi ich prácu bola veľká a čas strávený u nás na fakulte prispel k tomu, že ich reálny kontakt s lekármi alebo nemocnicou bol sprevádzaný menším strachom. Tak sme aj v posledný mesiac školského roka 2016/2017 na FSVaZ pripravení na návštevu ďalších žiakov ZŠ, ktorí chcú vstúpiť na vysokoškolskú pôdu a získať nové zručnosti a zážitky.“ informovala Miroslava Čerešníková, prodekanka FSVaZ pre vonkajšie vzťahy a rozvoj.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X