Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Z. MORAVCE: Migazziho kaštieľ má narušenú statiku
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Migazziho kaštieľ v centre Zlatých Moraviec má narušenú statiku. Steny na prízemí sú popraskané, k èomu zrejme prispela aj mestská knižnica s 35 000 knihami sídliaca na poschodí. V priebehu letných prázdnin sa preto presahuje do priestorov Základnej školy na Robotníckej ulici. Zlaté Moravce, 19. júl 2008. Foto: SITA/Mária Pietová
12. mája 2014 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 SITA/AP

Deň otvorených dverí spojí múzeum s Nocou múzeí a galérií

Návštevníci si môžu pozrieť nielen expozície, ale aj podzemné priestory kaštieľa Migazzi v Zlatých Moravciach

NITRA 12. mája – Ponitrianske múzeum a jeho pobočky budú otvorené pre verejnosť počas dvoch dní, na ktoré pripravujú Deň otvorených dverí aj Noc múzeí a galérií. V Nitre budú v piatok 16. mája k dispozícii expozície a výstavy Skvosty dávnovekého Slovenska: Nitriansko v zrkadle dejín, Život v lesných a vodných biotopoch a Pamätníky M. R. Štefánika. „Všetky nadväzujú na učebné osnovy vyučovacieho predmetu dejepis a biológia a tak si žiaci môžu doplniť vedomosti, ktoré absentujú v školských učebniciach. Zároveň ich čaká aj interaktívny program, kde si môžu vyskúšať staré stolové spoločenské hry, ako sú guličky – lamorky, piškvorky, mikádo alebo mlyn, ktoré sa hrávali v minulosti,“ informovala Ľubica Packová-Zahradárová z Ponitrianskeho múzea.

Deň otvorených dverí bude v piatok aj v priestoroch pobočky Ponitrianskeho múzea v Mestskom múzeu v Zlatých Moravciach. Počas celého dňa si môžu návštevníci pozrieť nielen expozície, ale aj podzemné priestory kaštieľa Migazzi, v ktorom sa nachádza múzeum a kde je aj mauzóleum rodiny Migazzi. Popoludní bude prednáška o tejto rodinne spojená s premietaním videofilmu. Na záver vystúpi hudobné združenie Musantica Slovaca.

Noc múzeí a galérií bude v sobotu 17. mája v priestoroch Ponitrianskeho múzea v Nitre do 24:00 a zároveň aj vo vysunutej expozícii v Dome ľudového bývania v Šali. Vstup počas týchto dní je do všetkých priestorov bezplatný.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X