Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Firma sec
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.sec.sk
6. júna 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Ďalšia firma v Nitre plánuje rozšíriť svoje výrobné priestory, pribudnú tým aj nové pracovné miesta

Firma SEC spol. s.r.o. má v pláne rozšíriť svoje priestory a stavebne upraviť prevádzkové objekty.

Zámerom spoločnosti je kapacitné rozšírenie existujúcich prevádzkových a výrobných priestorov v areáli spoločnosti SEC spol. s r.o., Nitra. Prístavba bude súvisieť s hlavným výrobným programom firmy, ktorým je výroba svietidiel dopravnej techniky (lakovňa kovodielov, montážna hala svietidiel, expedičná hala, kryté manipulačné plochy a nevyhnutné sociálno-prevádzkové zázemie personálu).

Predmetný areál sa nachádza v mestskej časti Horné Krškany, v časti priemyselnej zóny. S výstavbou chce firma začať v auguste tohto roka, ukončenie plánuje na december 2019. Celkové náklady boli vyčíslené na 4,5 milióna eur.

Prístavbu bude tvoriť niekoľko objektov vzájomne prepojených do jedného prevádzkového celku. Pôjde o predĺženie existujúcej obslužnej chodby, prístavbu montážnej haly s administratívno-sociálnymi priestormi, prístavbu lakovne a rozšírenie existujúcich manipulačných spevnených plôch. Uvádza to zámer, ktorý bol odoslaný na MŽP SR kvôli posúdeniu vplyvov na životné prostredie.

„Pre navrhovanú prístavbu bude využitý oplotený doposiaľ nezastavaný pozemok z juhovýchodnej strany areálu,“ píše sa v zámere. Firma zároveň ráta s nárastom pracovných miest. Prácu by malo získať približne 60 až 70 osôb.

„Pred začatím výstavby je potrebné uvoľnenie pozemku, ktoré spočíva v prekládke existujúceho oplotenia, prekládke technických rozvodov a realizácii hrubých terénnych úprav,“ dodáva firma. Po zrealizovaní zámeru bude zastavaná plocha výroby predstavovať 4 601,17 metrov štvorcových.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X