Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Borina cyklotrasa klokocina autobusova stanica eurovia zhotovitel mesto nitra.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: nitra.sk
4. apríla 2019 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Cyklotrasa Klokočina – Borina – Autobusová stanica by mala byť hotová a bez nedostatkov do konca apríla, tvrdí zhotoviteľ

V stredu mesto rozhodlo o sprevádzkovaní cesty pre chodcov a cyklistov na trase Klokočina – Borina – Autobusová stanica.

V stredu sa konalo preberacie konanie cyklotrasy s chodníkom Klokočina – Borina – Autobusová stanica. Vedenie mesta spolu s obyvateľmi a zhotoviteľmi stavby spoločne rozhodli o sprevádzkovaní trasy. Ešte v roku 2015, za minulého vedenia mesta, vznikol plán túto cestičku vybudovať a práce boli ukončené minulý týždeň.

Trasa cestičky vedie od autobusovej stanice v Nitre, cez mestské časti Čermáň a Klokočina. Pešia a cyklotrasa v jednom zároveň oživuje v minulosti zanedbaný lesopark Borina. Názory o tom, že práve rekonštrukcia a oživenie Boriny je tým najväčším prínosom celého projektu, sa zhodujú.

Aj jeden z poslancov za Klokočinu, Pavol Obertáš, si taktiež „vyskúšal cyklotrasu na vlastnej koži“ a prešiel ju celú. „Mesto Nitra by sa malo poučiť z chýb, ktoré vznikli v minulosti a preniesť zodpovednosť na projektantov. Dnes sme od stavebného dozoru opakovane počuli, že projektant niektoré veci neriešil alebo zabudol zapracovať. Toto je v dnešnej dobe neprípustné,“ hovorí poslanec Obertáš.

Borina 4.jpg
Zdroj: nitra.sk

Poslankyňa a vedúca Krajského strediska Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska Petra Ajdariová zase upozornila na chýbajúce signálne pásy pre zrakovo postihnutých pred vstupom na priechody pre chodcov a na príliš vyvýšené nájazdy na obrubníky, ktoré môžu spôsobiť problémy vozíčkarom: „V projekte mohlo byť myslené aj na to, aby bola cestička upravená kontrastným povrchom. Bolo by jasnejšie, ktorá polovica je určená pre cyklistov a ktorá pre chodcov.

Potrebujeme projekty nastaviť tak, aby boli kvalitne zrealizované a mohli spoľahlivo slúžiť obyvateľom nášho mesta,“ zdôrazňuje viceprimátorka Hefková, ktorá považuje za dôležité zlepšiť proces schvaľovania a kontroly projektov a posilniť odborné kapacity na úrade. Mesto počas prehliadky cyklotrasy zaznamenali na projekte, okrem koncepčných problémov, aj drobné nedostatky a nedokončené práce. Tie účastníci obhliadky zdokumentovali a zhotoviteľ diela, spoločnosť Eurovia, sa zaviazal pripomienky zapracovať. Ide napríklad o osadenie lámp verejného osvetlenia a sklenených tabúľ pre cyklodepo na autobusovej stanici.

Všetky drobné vady a nedokončené práce sú súčasťou zápisu. Realizovať ich budeme postupne tak, aby sme ich mali do 30. apríla hotové,“ povedali priamo na mieste zástupcovia spoločnosti Eurovia. Po realizácii pripomienok bude nasledovať ďalšia obhliadka cestičky pre chodcov a cyklistov Klokočina – Borina – Autobusová stanica.

Borina 1.jpg
Zdroj: nitra.sk

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X