Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Max_nr_nitraden_300x300.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: OC Max
16. januára 2020 Správy Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Charitatívna zbierka Bicykel do každej rodiny opäť prichádza do Nitry, darujte aj vy svoj nepoužívaný bicykel , kolobežku či trojkolku

Každý môže obdarovať sociálne slabšiu rodinu nepoužívaným bicyklom či kolobežkou. Na zbierke spolupracujú Max Nitra, mesto Nitra aj občianske združenie Neposlušné nožičky.

Svoje nepotrebné bicykle, kolobežky či trojkolky môžete priniesť počas dní od 1. do 23. februára 2020 do OC MAX a to v čase od 15.00 do 20.00 a počas víkendov od 10.00 do 20.00 hod. Odovzdať ich môžete na prvom poschodí. Zbierka sa koná vo februári práve preto, aby sa hotové bicykle dostali do nových rodín ešte v čase jarnej sezóny. Pomoc s opravami a renováciou bicyklov poskytuje partnerská spoločnosť Cajgel Nitra.

Projekt má za cieľ podporu kvalitnejšieho využitia voľného času a športových aktivít sociálne slabších rodín. Práve v tomto majú pomôcť bicykle nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Rodiny, ktoré nemajú dostatok prostriedkov, tak získajú možnosť tráviť voľný čas aktívne, ale najmä spolu.

Nákupné centrum MAX pôsobí na trhu vyše 13 rokov. Za ten čas sme zorganizovali množstvo podujatí či akcií pre našich zákazníkov, ktorých vernosť si mimoriadne vážime. Preto je prirodzené, že sme sa tentokrát rozhodli byť skutočne prínosom pre našu komunitu a považujeme za svoju povinnosť poskytnúť ľuďom z Nitry okrem nákupných možností aj reálnu pomoc,“ uviedla Lucie Kollárik, riaditeľka OC MAX Nitra.

Prečo bicykle?

Záštitu nad projektom prevzalo mesto Nitra. Túto myšlienku podporuje komunikačne a pomáha pri výbere rodín, ktoré získajú vďaka projektu svoje bicykle.

Projekt „Bicykel do každej rodiny“ nás veľmi oslovil a preto Mesto Nitra vzalo záštitu nad týmto projektom. Našou úlohou je zodpovedný výber rodín, ktoré si vzhľadom na svoju sociálnu a ekonomickú situáciu nemôžu dovoliť kúpiť bicykel pre každého člena rodiny. Verím, že práve týmto projektom spoločne prispejeme k tomu, aby rodičia so svojimi deťmi aktívne trávili voľný čas,“ dodáva Naďa Šimová, vedúca odboru sociálnych služieb Mesta Nitra.

Aj vy sa pýtate, prečo sa zbierajú práve bicykle? Ide hlavne o pravidelný pohyb na čerstvom vzduchu, ktorý prináša množstvo známych výhod. Okrem pozitívnych účinkov na fyzickú i duševnú stránku človeka je šport skvelým prostriedkom na vytváranie nových priateľstiev a stmeľovanie rodín – čo je nesmierne dôležité pre rodiny, ktoré sa nachádzajú v ťažkých životných situáciách. Kúpu bicykla si nemôžu dovoliť všetky rodiny a len v Nitre sa v núdzi nachádzajú desiatky rodín.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X