Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nevypravene spoje mhd nitra 10.jpg
Foto: ilustračné, NitraDen.sk
13. septembra 2019 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Cestujúci, počas Európskeho týždňa mobility sa v nitrianskej MHD odveziete za takmer polovičné ceny

Ceny lístkov nitrianskej MHD budú zľavnené, ide o to, vyskúšať si alternatívy trvalo udržateľnej dopravy.

Tento ročník Európskeho týždňa mobility sa nesie v duchu hesla „Prejdime sa spolu“, takže sa zameriava na pešiu chôdzu. Dôraz sa bude klásť na bezpečnosť chôdze, ale tiež aj na jazdu na bicykli a ich výhody pre zdravie. Využívaním alternatívnej dopravy môžeme znížiť emisie uhlíka, zlepšiť kvalitu ovzdušia a urobiť z mestských častí príjemnejšie miesta pre život a prácu.

Mesto Nitra sa zapojilo do Európskeho týždňa mobility a pridalo sa tak ku samosprávam, ktoré počas tohto týždňa umožnia obyvateľom cestovať za cenu zľavneného cestovného. Ceny cestovných lístkov MHD Nitra budú zľavnené o 40 percent.

Európsky týždeň mobility prebieha od 16. do 22. septembra a každý deň možno využívať množstvo zaujímavých výhod, ktoré so sebou prináša. Napríklad vo štvrtok 19. septembra sa môžu všetci cyklisti a chodci zastaviť pri starom Tescu a pravdepodobne aj pri Chrenovskom moste, kde im za odmenu naservírujú raňajky.

V piatok 20. septembra sa zase v Mestskom parku na Sihoti uskutoční Deň športu a prinesie so sebou prezentáciu športových klubov s programom pre deti. V sobotu 21. septembra sa dopravné ihrisko na Chrenovej stane súčasťou Dňa bezpečnosti, v rámci ktorého sa prídu predviesť hasiči aj policajti.

Upravené budú ceny nasledujúcich cestovných lístkov:

  • 60-minútový u vodiča bude stáť 0,50 eur namiesto 0,80 eur;
  • 24-hodinový u vodiča bude stáť 1,40 eur namiesto 2,40 eur;
  • týždenný u vodiča bude stáť 5,00 eur namiesto 8,40 eur;
  • jednorazový z čipovej karty bude stáť 0,30 eur namiesto 0,50 eur.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X