Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bubnujeme, aby bolo deti lepšie počuť
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.youtube.com
3. decembra 2015 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2015

Centrum Slniečko v novembri poukázalo na násilie na deťoch aj bubnovaním

Celým spektrom aktivít sa nezisková organizácia Centrum Slniečko snažila v novembri upriamiť pozornosť na riešenie problematiky násilia na deťoch. Medzi aktivitami bolo bubnovanie detí na námestí, benefičný koncert či celoslovenská súťaž.

November si nezisková organizácia vybrala preto, lebo je bohatý na výnimočné medzinárodné dni v téme, ktorá je nosnou pri práci Centra Slniečko. Európsky deň ochrany detí pred sexuálnym vykorisťovaným a sexuálnym zneužívaním je 18. novembra, 19. november je Svetový deň prevencie týrania a zneužívania detí a 20. november je Svetovým dňom detí vyhláseným organizáciou UNICEF.

Divadlo Andreja Bagara v Nitre patrilo 15. novembra 15. ročníku benefičného koncertu Bez modrín, v rámci ktorého vystúpili La Gioia, Camapana Batucada, klavírny virtuóz i šoumen Jozef Hollý s kapelou. Večerom hosti sprevádzala herečka Eva Pavlíková, ktorá si v ten večer prevzala aj ocenenie Šľachetné srdce za rok 2015. Výťažok z predaja vstupeniek bol 4 882 eur. Počas večera bolo možné podporiť aktivity Centra Slniečko aj kúpou výrobkov z Chránenej dielne Slniečko. Ich predaj priniesol ďalších 327 eur.

Centrum Slniečko má nového člena rodiny, ktorý pomáha chrániť deti pred násilím. Je ním Kozmo, ktorý učí, ako sa má správať dobrý pozemšťan. „Od 1. novembra sme v galaxii Tyrannia200B lietali z planéty na planétu a učili sa lepšie správať. Príbehy a podporné materiály možno nájsť na www.kozmove-dobrodruzstva.sk a sociálnej sieti,“ informovala manažérka kampaní Centra Slniečko Brigita Tarinová.

Spoločne s Národným koordinačným strediskom pre riešenie problematiky násilia na deťoch vyhlásilo Centrum Slniečko celoslovenskú súťaž pre školy. „Do súťaže sa možno ešte stále zapojiť zaslaním fotky 3D hradu podľa pravidiel zverejnených na našom webe,“ uviedla Tarinová.

Do ďalšej aktivity s názvom Bubnujeme, aby bolo deti lepšie počuť sa zapojili školy z celého Slovenska. Fotografie a videá z výnimočného dňa pridávali na fanúšikovskú stránku Centra Slniečko. Na Svätoplukovom námestí v Nitre bubnovalo viac ako 200 detí z nitrianskych škôl, ktoré prišla podporiť asi stovka dospelých.

S rytmom pomáhal Igor Holka a jeho bubnová šou Campana Batucada. Medzi bubnujúcimi sa objavili aj známe tváre ako Jano Škorec z Desmodu či Vladko Kovár z kapely Zoči-Voči,“ doplnila Tarinová.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X