Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NITRA: Jar v mestskom parku
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Počas teplej soboty nitriansky mestský park na Sihoti neušiel veľkej pozornosti detí a ich rodičov. Nitra, 26. apríl 2008. Foto: SITA/Mária Pietová
15. júla 2013 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© iDeň.sk, SITA, © SITA 2013 Ilustračné: SITA/AP

Bývalá maštaľ na Sihoti sa premení na reštauráciu s terasou!

NITRA 15. júla – V mestskom parku na Sihoti v Nitre pribudne nová komerčná prevádzka. Poslanci schválili prenájom bývalej maštale pre hospodárske zvieratá v zadnej časti parku dvom podnikateľom. Tí tu plánujú po rekonštrukcii objektu zriadiť predaj rýchleho občerstvenia, cukrárenských výrobkov, kvalitnej kávy a grilovaných špecialít.

Sedieť sa bude vo vnútri aj na letnej terase. Prevádzka bude otvorená od apríla do októbra. Prenájom poslanci schválili na štyri roky, nájomné stanovili na 6 500 eur ročne. „Žiadatelia majú dlhoročné skúsenosti v gastronómii. V mestskom parku na Sihoti chýbajú stravovacie služby. Mesto Nitra prenájmom zároveň získa hospodársky výnos z nehnuteľností,“ píše sa v schválenom uznesení.

Návrh na prenájom objektu bývalej maštale predložil primátor Jozef Dvonč už na májovom zastupiteľstve. Z radov poslancov vtedy zazneli kritické hlasy, že ďalšiu komerciu v parku netreba. Nakoniec rozhodli, že materiál treba najprv doplniť o urbanisticko – architektonickú štúdiu tohto územia.

Útvar hlavného architekta ju vypracoval a poslanci ju vzali na vedomie. Potom nasledovalo rokovanie o prenájme bývalej maštale, v rámci ktorého vyjadrili opäť viacerí poslanci nesúhlas s rozširovaním služieb v parku na úkor funkcie oddychovej. „Výbor mestskej časti Staré Mesto je veľmi opatrný v oblasti zábavnej funkcie parku, skôr jeho členovia inklinujú k oddychovo-meditatívnej funkcii. Nitra nemá veľa zelených plôch a bol by som rád, keby bola najprv diskusia občanov mesta,“ povedal poslanec Jozef Weber z Výboru mestskej časti Staré Mesto.

Rovnaký názor mala aj poslankyňa Marta Rácová. „Park nevnímam ako miesto, ktoré by sa malo stať miestom zábavy a hlučných aktivít, ale oddychu,“ povedala. Primátor Dvonč zastáva názor, že keďže návštevnosť parku je vysoká, ľuďom treba ponúknuť aj služby, inak doň prestanú chodiť. Park a oblasť v okolí zimného štadióna vrátane časti, kde je maštaľ, by podľa neho mala slúžiť pre zábavu rodín s deťmi.

Oddychovou zónou zostane druhá časť od Parku kultúry a oddychu po jazero Veľká Hangócka. Za prenájom napokon hlasovalo 12 poslancov, siedmi sa zdržali. Keďže šlo o prípad hodný osobitného zreteľa, návrh s týmto počtom hlasov neprešiel. Poslanci určili dohadovaciu komisiu, ktorá navrhla zvýšiť nájomné na 6 500 eur z pôvodne predložených 6 047,28 eur a znížiť čas prenájmu z piatich na štyri roky. V takejto podobe návrh prešiel.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X