Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Horizon33_2015-5-15_21-8-18
19. mája 2015 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skLucia Bihuncová, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o. youtube.com

AKTUALIZOVANÉ: Policajti v Nitre zasahovali proti údajne chorému dôchodcovi zo psychiatrie

Nedávno sme vás informovali o prípade Ľuboslava V. Ten mal byť vo štvrtok 14. mája na súde v Nitre.

Podľa slov Kristína Ulmanovej, ktoré uviedla vo videu dostupnom na livestream.com, Ľuboslavovi V. malo byť uložené ochranné opatrenie. On však podal námietku zaujatosti. Ako ďalej uvádza, súd sa mal touto námietkou zaoberať a podľa jej slov sa aj zaoberal. Z toho dôvodu prerušil pojednávanie vo veci uloženia ochranného opatrenia.

Ľuboslav V. bol na súd v Nitre privezený zo psychiatrickej liečebne v Sučanoch. Po skončení súdu preto poverený príslušník podľa zákona žiadal, aby s ním pán Ľuboslav išiel naspäť do liečebne. Ten to však odmietol a podľa slov Ulmanovej vyhlásil, že je zdravý a chce ísť domov.

Ulmanová vo videu tvrdí, že o zdravotnom stave nemôžu rozhodovať lekári, ale iba sám človek. Hovorí, že rozhodnutie lekára je možné, avšak iba v prípade, ak je človek v takom ohrození života, že nie je schopný rozhodnúť sa sám. Ako príklad uvádza bezvedomie.

Nakoľko Ľuboslav V. pred súdom v Nitre vyhlásil, že je zdravý, Ulamanová sa údajne telefonicky spojila s riaditeľom psychiatrickej liečebne v Sučanoch. Žiadala od neho napísanie prepúšťacej správy pre Ľuboslava V. Riaditeľ psychiatrickej liečebne podľa slov Ulmanovej údajne prepúšťaciu správu mal v úmysle napísať. No nakoľko Ľuboslav V. údajne nemá žiadne trvalé bydlisko, nemal by ju kam doručiť.

Policajti sa vo štvrtok 14. mája snažili pred súdom v Nitre pána Ľuboslava prehovoriť, aby dobrovoľne nastúpil do vozidla a dal sa odviezť naspäť do Sučian. Nakoľko Ľuboslav V. kládol odpor, museli proti nemu fyzicky zasiahnuť. Ľuboslav V. bol prevezený do psychiatrickej liečebne v Sučanoch, kam sa za ním vybrala aj Kristína Ulmanová a niekoľko ďalších ľudí, ktorí si hovoria „slobodní občania“.

Podľa Ulmanovej sú v Sučanoch už niekoľko dní a dožadujú sa informácií o zdravotnom stave Ľuboslava V. Tieto informácie im však údajne neboli poskytnuté. Ulmanová s niekoľkými ďalšími občanmi vraj podala trestné oznámenie, ktoré sa týka podozrenia z viacerých trestných činov.

V súvislosti so zásahom policajtov, ktorý sa konal vo štvrtok 14. mája pred súdom v Nitre, sme oslovili aj krajské riaditeľstvo policajného prezídia. „Predmetné video a s ním súvisiaci zákrok polície prešetruje oddelenie kontroly Krajského riaditeľstva PZ v Žiline,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Žiline Jana Balogová.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X