Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
policajné auto
ilustračné: SITA
13. apríla 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk

V Nitre má byť viac policajtov, vzniknúť má aj nové obvodné oddelenie polície

V Nitre sa má zvýšiť počet štátnych policajtov a zriadiť chcú aj nové obvodné oddelenie polície. O tomto zámere informoval primátora Jozefa Dvonča listom prezident Policajného zboru (PZ) SR Tibor Gašpar. Odpovedal tým na žiadosť primátora o „prehodnotenie bezpečnostnej situácie predovšetkým z hľadiska personálneho a technického stavu zabezpečenia Obvodného oddelenia PZ v Nitre.“

V súčasnosti sa podľa Gašpara spracúva podrobná analýza, ktorá bude slúžiť ako podklad na realizáciu tohto zámeru. „Hľadajú sa vhodné riešenia na zlepšenie súčasného stavu, ide predovšetkým o vyriešenie personálnej situácie súčasného obvodného oddelenia, kde je prioritou obsadenie voľných tabuľkových miest a tým stabilizovanie personálneho stavu. Ďalším krokom je zámer vytvoriť druhé obvodné oddelenie v rámci mesta Nitra,“ píše sa v liste. Kde by toto oddelenie malo vzniknúť, Gašpar nekonkretizoval. V Nitre v minulosti fungovali dve obvodné oddelenia, dnes už je len jedno. Oddelenie na Klokočine oficiálne zrušili k 1. októbru 2011, existovalo takmer 15 rokov.

Správou o bezpečnostnej situácii v Nitre za rok 2016 sa zaoberali mestskí poslanci ešte na marcovom zastupiteľstve. Nezávislý poslanec Peter Oremus vtedy poukázal na to, že napriek tomu, že počet policajtov na Slovensku stále narastá a je ich už okolo 23-tisíc, „objasnenosť trestných činov nám pritom nerastie. Aká je efektivita ich práce a za čo sú vlastne potom platení? Ja nerozumiem tomu, kde sú tie počty policajtov schované, keď trestné činy nevieme objasňovať, nevidíme ich v uliciach. Platíme ich z našich daní, je ich stále viac, v Európe sa už smejú, že pred nami je už len päť krajín, ktoré majú viac policajtov na počet obyvateľov – a výsledky sú žalostné. Nezávislý poslanec Miloš Dovičovič sa na aprílovom zastupiteľstve pýtal, kedy sa v meste Nitra konečne objaví prvý peší policajt v zelenej uniforme. Má obavy, že bezpečnostná situácia sa zhorší, keď v Nitre vyrastú ubytovne pre robotníkov z cudziny, ktorí budú pracovať pre Jaguar Land Rover a ďalšie firmy.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X