Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Agrofilm Nitra.sk ilustračná
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
agrofilm.com
2. októbra 2018 Zaujímavosti od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk Diskusia()

Agrofilm je opäť plný chutí a filmových zážitkov

34. ročník Medzinárodného filmového festivalu Agrofilm je opäť sviatkom pre poľnohospodárov, drobných farmárov, výskumníkov, potravinárov a samozrejme filmárov.

Približuje divákom prístupnou formou špecifické témy poľnohospodárstva, potravinárstva, ochrany prírodných zdrojov a života na vidieku. Organizátor festivalu Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum Nitra – Výskumný ústav živočíšnej výroby v Lužiankach pripravil pre verejnosť aj odborné publikum zaujímavé filmové projekcie a bohatý sprievodný program.

Ambasádorom festivalu je opäť naša športová osobnosť Matej Tóth, ktorý považuje kvalitné potraviny za základ zdravia. Festival sa začal slávnostným otváracím ceremoniálom v pondelok 1. októbra o 10. hodine v Kongresovej sále v Lužiankach pri Nitre. Na Agrofilm 2018 bolo prihlásených 91 filmov, z 24 krajín, medzi nimi aj z USA, Austrálie, Veľkej Británie, Ruska, Kirgizska, Iránu, Nepálu, Konga či Mongolska. Medzinárodná porota Agrofilmu už 8. septembra hodnotila a oceňovala z výberu 30 filmov zaradených do hlavnej súťaže. Mnohé ocenené filmy budú premietané počas festivalového týždňa v slovenskom znení, ale aj vo verejnoprávnej RTVS.

Víťazi budú slávnostne ocenení v piatok 5. októbra o 10. hod. v kinosále multikina Mlyny Cinemas v Nitre. Tak ako minulé roky bude súčasťou festivalu interaktívne Diskusné fórum spojené s premietaním filmov na tému Farmárske potraviny na slovenský stôl. Uskutoční sa 3. októbra v Kongresovom centre NPPC – VÚŽV v Lužiankach. Odborné vystúpenia a diskusia budú spojené s ochutnávkou domácich poctivých potravín a v závere ako tradične nebude chýbať v galérii NPPC vernisáž výstavy obrazov tentoraz výtvarníčky Marty Horníkovej.

Aj tento ročník bude viac ako 100 filmových projekcii na deviatich miestach a to v NPPC – VÚŽV v Lužiankach, na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre, Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre, Technickej univerzita Zvolen, Univerzite veterinárneho lekárstva a farmácie v Košiciach, Univerzite Komenského v Bratislave, Synagóge v Brezne a samozrejme v Multikine Mlyny Cinemas v Nitre.

Srdečne Vás pozývame do kina a na všetky podujatia a želáme veľa zážitkov. Vstup je voľný. Programy premietania filmov sú dostupné na webovej stránke www.agrofilm.sk.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X